Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek megérné-e megvenni...

Szerintetek megérné-e megvenni ezt a rozellát?

Figyelt kérdés

A közeli kisállat kereskedésbe nemrég visszavittek a gazdái egy nagyon szép, fiatal (kb. egy éves) rozella papagájt. A párja elrepült, őt pedig valamilyen oknál fogva visszavitték. Hím, és minden szempontból kitűnik a rozellák közül:a tollazata kivételesen szép, szivárványszinű a hátán. (Pirosból egészen átmegy kékbe, szép fokozatosan) De a legkülönlegesebb, hogy nagyon szelíd, és érdeklődő az emberek irányába. Egyáltalán nem igaz rá, amit a rozellákra mondani szoktak, miszerint agresszív, és nem érdekli az ember, éppen ezért lehetetlen szelídíteni. Ha most megvennénk, valószínűleg egy nagyobb kalitkába kerülne, később pedig kb. egy hónap múlva pedig egy kinti röpdébe. A nagyobb kalitka méretei: 105x70x80. A röpde több méteres lenne, és a röpdébe már párt is kaphatna, amint megszokta a helyét.

Mit gondoltok érdemes lenne megvenni?



2015. febr. 24. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tetszik vedd meg nyugodtan. Ártani nem fogsz vele senkinek sőt megmented őt és nálad végre végleges otthonra talál ahol szeretik és röpdében,fajtárssal élhet nem pedig egy kis kalitkában magányosan.
2015. febr. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Valószínűleg meg fogom venni.
2015. febr. 25. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:
De akkor szerintem menj is, nehogy megvegyék kisgyereknek szülinapi játéknak :(
2015. febr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ma hoztam el a madarat, és teljesen el vagyok bűvölve:)

Nagyon nyugodt, ha a kalitka mellé teszem a kezem, csak felém fordítja a fejét, esetleg csipog. Szerintem az előző gazdái is foglalkoztak vele sokat, mert nem fél a kezemtől.

Még nem is az, hogy annyira sokkos állapotban lenne, hogy nem mer elmozdulni, ha bedugom a kezem, mert láthatólag már berendezkedett, használja a játékait, rágcsálja az ülőrúdnak betett faágakat.

Szóval úgy érzem nem döntöttem rosszul, nagyon örülök hogy megvettem.

2015. febr. 26. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!