Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Méhészkedni szerentnék mot...

Papaiistvan76 kérdése:

Méhészkedni szerentnék mot hogy csinájak?

Figyelt kérdés
Sziasztok ukrajnában élek it nemlehet méhészkedni mert nemtudnám eladni a mézet vagyis olcson az akácfaméz 60 70 hrivnya 700-800 forint és nemis nagyon van rá velö hogy kezhgyemel magyarba szeretném nagyon szeretném csinálni ugy gondolom hogy 1-2 évig tapasztalat szersésböl segitek egy méhésznek és utána veszek 5-6 méhkaptárés és igy fokozatosan amikor már ugyérzem hogy tudok valamit veszek töbet és töbe és azt szeretném kérdezni hogy nagyon kényesek a méhek egyáltalán profitálnak ? nem azért kérdem mert miliomos akarnák leni hanem szeretnék a magam ura leni senkinek nem dolgozni és ahoz gondolom rengetek pénz kel kel egy kamion szilitani öket meg kocsi minden és megérni havi 200-300 ezer forint meglene tisztán ? elnézést ha hejtelenül irok ukrán iskolába jártam sajnos
2015. máj. 22. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Rengeteg munka, de meg lehet belőle élni tisztességesen. Palotát nem fogsz belőle építeni.
2015. máj. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem először a lakhelyeden próbálj meg valamelyik öreg méhésztől tanulni. Sokat számít a tapasztalat, de igazság szerint az interneten sok mindent megtudhatsz.

Ha 200-300 ezer ft nem lesz meg tisztán, ha csak nem valamilyen bazi nagy méhészetet viszel.

Magyarországon az akácméz kilója kiszerelve üvegekbe 2000-2500 ft. Ha a felvásárló viszi el az ennek kb a fele.


Én hobbiból méhészkedem 20 méhcsaláddal. A gyógyszer éves szinten 3000ft/család és kb 10-12 kiló cukrot etetek be összel ami kb 2000ft/család.

Idén 9kg repcét pergettem családonként. Szerintem az akácból is lesz ennyi, a napraforgóból meg 4 kilóra számítok (családonként). Én nem vándorlok a méhekkel, hanem kint a telken vannak a méheim.

A repcét és a napraforgót a felvásárló 600 ft/kg ár környékén veszi. Az akácot kiüvegezve 2000 ft/kg áron fogom eladni. Így egy méhcsalád szerintem 25-26 ezer forintot fog hozni.

A saját munkámat és az apróbb költségeket nem számoltam bele.

Én a helyedben megpróbálnék kaptárakat csinálni, mert az nagyon drága.

2015. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem munka mellett csináld ebből megélni elég bizonytalan, nagyon sok mindentől függ. Kell a jó időjárás, erőd család nagy tudás és szerencse is. Az akác méz a legkeresettebb, de a klíma változás miatt egyre korábban virágzik az akác és ezért egyre nagyobb az esély rá, hogy elfagy aztán semmi akác mézed nem lesz abban az évben. Egyre több betegség is jön be ami ellen védekezni kell ,de valami ellen nem lehet hanem el kell a méheket a kaptárral együtt tüzelni. Ha belépsz egy méhész egyesületbe ezek ellen kapsz némi kárpótlást. Nem akarom elvenni a kedved, ha van hozzá csináld, de megélhetés szinten talán 15év tapasztalat út állj neki. A méhészet egy szakma ,de ezt nem tudod soha kitanulni itt folyamatosan képezned kell magad ,folyamatosan tanulnod kell. Ha a pénzt látod benne akkor neki se állj ,mert úgysem fogod sokáig csinálni. Ehhez kell a természet ,a méhek szeretett. Remélem tudtam segíteni!
2015. jún. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!