Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A nyulam elkezte rágni a...

Ignácz jános kérdése:

A nyulam elkezte rágni a saját oljátt tehetek ezenlen valamit?

Figyelt kérdés
2015. júl. 13. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tegyél be neki valamit, amit rághat helyette. Valami kemény fát.
2015. júl. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ecetezd be
2015. júl. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha van elég helye és elég olyan dolog, amit rághat, koptathatja a fogát, biztosan nem az ólt fogja rágcsálni. Nem ajánlom a bolti fogkoptatókat, inkább szedj neki faágakat (pl. almafaág), az biztos jobban ízlik majd neki, mint az ól:) Persze a probléma forrása az is lehet, hogy túl kicsi a helye, azon pedig nem segítenek az ágak.
2015. júl. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kenyem be a deszkát ecetel és az mennyi ideig jó?
2015. júl. 14. 12:15
 5/13 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok. Én nem javaslom, hogy bekend. Amennyiben esetleg hat, de ez nem garantált, nem hat sokáig, állandóan kenegetni kéne, de a folytonos ecetszag nem jó se nekünk, embereknek, se a nyúlnak hosszútávon, valamint az ecet a deszkának sem fog túl jót tenni. Ezenkívül nagy az esélye, hogy mivel új, idegen szagot érez, össze-vissza fog jelölgetni az óljában, szétspricceli a vizeletét, szétszórja a bogyóit. Ezzel csak plusz takarítást okozol magadnak. Ha meg nem takarítod, kockára teszed a nyulad egészségét.

Már leírtam, mit kéne inkább tenni, hogy a probléma megszűnjön.

2015. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Bármijen fa megteszi vagy csak a gyümölcs fa jó?
2015. júl. 14. 14:02
 7/13 anonim ***** válasza:
Rengetegféle faág megfelel nekik, de van néhány, amit különösen szeretnek, mint például az almafa. Bár szerintem az ólfánál minden finomabb.
2015. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És csak tegyembe eléjük nem kel feldrotozni vagy ijesmi?
2015. júl. 14. 18:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha simán eléjük teszed, az is jó, néha én is csak egyszerűen odarakom, de általában jobban szeretik, ha nem a földön van, hanem valamivel rögzíted, és úgy áll, mintha valódi friss bokor vagy fa lenne. Plusz így kevésbé koszolódik (ha rávizel vagy ilyesmi, már nem eszi meg). Ha a kérgét lerágták, cseréld ki.
2015. júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2015. júl. 14. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!