Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ti hogy tartjátok a nyulakat...

Ti hogy tartjátok a nyulakat télen, hogy ne legyenek betegek vagy ne fagyjanak meg?

Figyelt kérdés
Húsnyúl tenyésztőktől kérdezem. Van egy régi istállónk, abban vannak a ketrecek. Nem szigetelt az épület sem, és nem tudom, mit csináljak, hogy ne fagyjanak meg. A vízellátásukat sem tudom, hogy lehet megoldani. Faketrecekben vannak, félig fa, félig taposórácsos megoldással.A takarmányozást sem tudom, mennyire változna meg. Gondolom több zab lenne a megoldás. De nyúltenyésztős könyvekben sem találtam erre utaló írást.

#tél #nyúl #alom #nyúlketrec #nyúlól #takarmány #zárt tartás #mixomatozis
2015. júl. 29. 12:35
 1/5 anonim válasza:
A nyuszik bírják a meleget és a hideget is .nyáron vedlenek télen pedig vastagosan nő a bundájuk h ne fázzanak.szeritem nem kell aggodnod:)
2015. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a 'nyúlházban' a nagy hidegekben -4, -5 fok volt, attól nincs semmi bajuk. Csináltunk zárt elletődobozokat is. Bár egy fészek nyúl a télen elpusztult de azért, mert az anyjuk nem csinált rendes fészket és rájuk vizelt. Ugyanebben a hidegben a másik porció nyuszi csapat szépen felnevelkedett. Langyos vizet kaptak, ha befagyott kicseréltük.
2015. júl. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két hobbinyuszim van, de ők is kintiek. A nyulak a hideget sokkal jobban bírják, mint a meleget, szóval a tél kevésbé veszélyes, mint a nyár. Az enyémek -10 fokban is vígan elvannak a hóban. Van fedett házuk, ezt ki szoktam bélelni szalmával. Te is tegyél be nekik vastag szalmaréteget, amibe beburkolózhatnak. Mivel istálló, gondolom a széltől és csapadéktól védve vannak. Az enyémeknek mondjuk sokat segít az is, hogy össze tudnak bújni, de ha a tieid nem, szerintem abból sem lesz probléma. A szalmáról még annyit, hogy cseréld rendesen, ha már nedves (a vizelettől) akkor nem véd a fagytól annyira, sőt könnyebben megbetegszenek. Adj nekik több magkeveréket is, ettől majd zsírréteget növesztenek. Ezt ősszel alapból is megkezdik a nyulak.

A vízellátás bizony gond, teljesen jó megoldás nincs, csak néhány praktika. Így is sűrűn kell majd cserélni. Ne golyós itatót használj, egyrészt mert könnyebben befagy, nehéz kiolvasztani és a fémrészhez télen könnyen odaragadhat a nyelvük, ami sérülést okozhat. Inkább egy nagyobb tálat szerezz sok vízzel, lehetőleg fa vagy más viszonylag jól szigetelő helyre tedd, mert pl. kövön vagy fémen extra gyorsan fagy be. Én eddig télen 2 pingponglabdát is tettem a tálukba, mert az mozgásban tartotta a vizet és lassan fagyott be. Bár ez nálad kis tálaknál gondolom nem kivitelezhető.

2015. aug. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Imirob kennel'10 ***** válasza:

A nyúl nagy ellensége(többek között) a nagy meleg,a hideget azt viszont bírják,a huzattól kell nagyon védeni őket és a nyerseségtől télen a réseket,nyílásokat le kell borítani valamivel,ami véd a huzattól és valamennyire szigetel is,semmmi probléma nem lesz.

Tiszt.:Egy tapasztalt nyulász.

2015. aug. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 31. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!