Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kutyakenne...

Mi a véleményetek a kutyakennelről? Elítélitek? Vagy hasznos dolognak tartjátok?

Figyelt kérdés

Van egy német spitz kutyánk, 1 éves. Kan kutyus, de még nincs ivartalanítva. Én szeretném majd tavasszal megműttetni, de a párom picit még bizonytalan, azt mondja, szerinte ne csonkítsuk meg feleslegesen a kutyát, csak ha muszáj.


Na már most, albérletben élünk és a kutyus eddig velünk lakott, így nem is igen volt gond. Vittük szépen sétálni, nem szökött el, stb, tehát nem volt vele semmi gond.

Azonban nemrég anyagi nehézségei miatt hozzánk költözött egy jó barátunk, aki miatt sajnos a kutyust ki kellett hoznunk vidékre, a párom édesanyjához. Itt viszont sajnos csak a kertben lehet, mivel anyós nem enged állatot tartani a lakásban, ám mivel rozoga a kerítés, többször előfordult már, hogy a kutya meglépett, és anyósom az utca végéről szedte össze a kis lükét.

Láncra kötni nem akarjuk, nem is lenne értelme és a kutya is megsínylené.

Meg szeretnénk csináltatni a kerítést, de ez sajnos időbe telik. Ezért arra gondoltunk, hogy egyelőre csináltatunk az udvarra egy kutyakennelt, legalább addig, míg meg nem tudjuk oldani a kerítés rendbetételét.


A barátunk elvileg csak nyár végéig lakik nálunk, utána (ha rendeződtek az anyagi gondjai) elköltözik, és akkor visszajöhet a kutyus hozzánk, de az is felmerült már, hogy esetleg mi költözünk oda anyóshoz, ugyanis a párom kapott azon a környéken egy nagyon jó álláslehetőséget, bár még nem fogadta el.


Mindenesetre, a nyár végéig mindenképpen meg kellene oldanunk, hogy a kutya ne szökjön ki, mert sajnos elég sok autó jár erre, és félő, hogy előbb-utóbb elütnék szegényt, ha a kerítés miatt mindig elcsatangol.

Ha pedig végül mi költözünk ide, akkor mindenképpen hosszútávra is kellene valami, legalább addig, míg a kerítést meg nem csináltatjuk. Szóval ezért gondoltunk a kennelre.


Ti mit mondotok? Ideiglenes megoldásnak jó lenne? Vagy nagyon elítélitek?



2015. febr. 22. 14:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Hát ott kezdődik, hogy én tuti nem váltam volna meg a kutyámtól senki kedvéért.

Vagy jó így a barátnak, vagy menjen ahova akar.


Sosem felesleges az ivartalanítás. Egy nagyon hasznos dolog, ne is gondolkozzatok rajta, mindenképpen végeztessétek el.


És kennelben lenne egész nap? Mikor sétálna?

Így biztos nem hagynám. Vagy megcsinálnám a kerítést, vagy jönne vissza hozzám.


"Láncra kötni nem akarjuk"

Miért, szerinted a kennel jobb lenne neki???

2015. febr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Miért kellett a kutyát elvinni anyósodékhoz? Csak a barátotok miatt? Biztos nem vittem volna el a kutyát. A láncra kötés nem megoldás, így is megtermékenyíthet egy szukát, ha beszökik hozzá.

Anyósoddal próbáljátok megbeszélni, hogy engedje a kutyát a lakásba, vagy vigyétek haza hozzátok!

2015. febr. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A barátunk, aki hozzánk költözött, allergiás a kutyaszőrre, és mivel tényleg nem volt hová mennie, nem volt szívünk azt mondani, hogy a kutya miatt ne jöjjön hozzánk. Mi tényleg csak segíteni szerettünk volna, és mivel átmeneti helyzetről van szó, gondoltuk, erre a pár hónapra azért nem a világ, ha a kutya addig vidéken lesz, az anyósnál. Szóval ezért vittük ki, bár tudom, hogy ez se jó, ahogy most van, de ezért is kérdeztem meg, hogy javíthatnánk a helyzeten.


A kerítést mindenképpen meg szeretnénk csináltatni. Már korábban is tervben volt, csak eddig nem volt ennyire sürgős. Én tavasszal fogok kapni egy kisebb összeget, abból meg tudnánk csinálni az egészet, végig az udvar körül, de addig is kellene valami.


Láttam nagyon szépen, igényesen megcsinált kenneleket, amik fedettek is voltak, kutyaházzal, játékokkal, ránézésre elég szupernek tűnt, de még sose gondolkodtam ilyesmin, mivel ugye eddig a kutya velünk élt a lakásban és nem gondoltuk, hogy egyszer szükség lehet kennelre. Alapvetően annak a híve vagyok, hogy a kutya mozogjon szabadon, ezért nem tartom jó ötletnek a láncot. Tudom, hogy a kennel is korlátozná valamelyest a mozgásban, de végső soron a kert körül lévő kerítésnek pont ugyanez lenne a lényege, nem? Ha elég nagy a kennel, akkor az majdnem ugyanolyan, mintha az udvaron lenne. Csak a kertben a kerítés tartaná vissza attól, hogy meglépjen, itt meg a kennel rácsa. Lenne helye mozogni, de nem tudna elszökni. Ez lenne a lényeg. Hely pedig lenne bőven, úgyhogy egy tágasabb, kényelmes méretű kennelre gondoltunk, nem ilyen kis picire. :)


Az ivartalanítást én is pártolom, eddig minden állatomat ivartalaníttattam, most is van egy 4 éves herélt kandúrom, szóval én mellette állok, de a párom férfiként kicsit nehezebben fogadja el, hogy ivartalanítjuk a kutyát. :D De ha arról van szó, hogy ettől kevésbé lesz szökős, egyértelmű, hogy a kutya biztonsága érdekében ő is bele fog egyezni. :)

2015. febr. 22. 14:50
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

A kennel még mindíg jobb min a lánc.

Mekkora lenne az a kennel? Ha rendszeresen ki lenne engedve, sétáltatva lenne, le lenne mozgatva akkor nem lenne gond a kennel.

2015. febr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Látom közben írtál.


Ha kellően nagy kennelben gondolkodtok nem biztos, hogy olcsóbban kijöttök mintha a kerítés lenne megcsinálva!

2015. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

gendinek igaza van, ha a kennelből ki van engedve, és mozgatva van, akkor nincs vele baj.

Amúgy, én is allergiás vagyok a kutyaszőrre, mégis tartok kutyát. Gyógyszert kell szednem, de jelentősen csökkentek a tüneteim.

2015. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Legalább 3x5 méter vagy 4x4 méter alapterületű kennelre gondoltunk. :)


Igen, hát a kutyakennel se olcsó, az biztos, de az talán gyorsabban elkészülne, mint a kerítés. Nem tudom, igazából a kerítés is nehéz ügy, mert nagy terület körül húzódik és sok helyen rossz, az egészet rendbe kellene rakatni, csak jó lenne addig is valami gyors megoldás, és ez jutott először az eszünkbe.

2015. febr. 22. 15:03
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
soha nem várnám el a barátomtól, aki segit nekem, hogy a kutyáját miattam kipaterolja. Adott egy lehetőség. ha ez a helyzet megfelelő neki kutyástól, akkor fogadja el, ha nem, akkor keressen máshol lakhatást. Bocs ha nyers vagyok, de aki ezt elvárja tőletek, az nem barát.
2015. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Setaltatva van rendszeresen amugy? Szerintem a legnagyobb mozgasteret a futolanc adja. Tudom, hogy nem divatos, mag fuj lanc, de szerintem jobb, mint egy atlagos kennel. Igazabol nagy problema az is, hogy a nemet spicc tarsasagi kutya, nem alkalmas kerti kutyanak, kulonosen igy februarban nem kene minden atmenet nelkul kirakni.
2015. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
Abból a pénzből amit a kennelre/kerítésre költenétek, én 1000x vennék inkább gyógyszert a barátomnak az allergia ellen, és akkor a kutyától sem kell megválnotok... Mondjuk én nem értem a logikádat, nálunk a kutya családtag, most azért mert egy barátunk allergiás rá, attól még nem fogom lepasszolni, inkább mást megoldást keresek... De ugye kinek mi a fontosabb... Egyébként ha a kutyaszőrre allergiás akkor totál fölösleges volt lepasszolni a kutyát, mert a kihullott szőr úgyis ott marad a lakásban, akármilyen alaposan takarítasz...
2015. febr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!