Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kb mennyibe kerül egy méhészet...

Kb mennyibe kerül egy méhészet létrehozása a nulláról?

Figyelt kérdés

Kb eleinte 10 családod szeretnék. Természetesen elvégeznék egy képzést is, amit jövő év elejére tervezek és jó lenne még akác előtt belevágni. Annyi, hogy van hozzá telek, valamint van kocsi is, amivel tudnám furikázni őket. Ruha, kaptárak,pergető, stb nincs semmi. Olvasni már olvastam rengeteget a méhekről, de a költségeket annyira nem ismerem. Jelenleg van 400ezer forintom, úgy tervezem, hogy még olyan 150-200ezret össze tudok spórolni jövő tavaszig. Ennyi pénz elég volna ahhoz, hogy beruházzak 10 családra?

Nem ebből szeretnék megélni, de hobbinak, valamint fizetés kiegészítésnek szeretném, nem mellesleg szeretem a mézet is.

Ha már feltettem a kérdést, hozzáteszem, hogy a telek ahol volnának egy viszonylag magasan fekvő erdő melletti gyümölcsfás rész. Ez megfelel nekik ugye?


2015. szept. 20. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Sajnálom nem tudok válaszolni mert rösteltem elolvasni a szöveget.
2015. szept. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Istenem . . . :D
2015. szept. 20. 11:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem! Kevés hozzá! Én mikor elindultam 15 családdal akkor családonként 75ezerrel számoltam. 7évvel ezelőtt. (Kaptárrakal egyutt értsd)
2015. szept. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor valószinű, hogy nem lesz annyi családom. Egyébként bejött a dolog? Mármint csinálod még mindig, szereted csinálni?
2015. szept. 20. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen. Csak sajnos az időjárás borzasztó. Költöztetni a méh családokat melegben meg borzalmas. A felvásárlási ára a méznek meg messze nem ideális.
2015. szept. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezek a dolgok sajnos minden agrár ágazatban jelen vannak. Bár talán a méhészet pont az, amit leginkább szeretetből csináluno, mert ahhoz, hogy megéljünk helőle hatalmas állományra van szükség. Azért én örülök, hogy sikeres lett a tiéd :)
2015. szept. 20. 13:13
 7/8 szabóméhészet ***** válasza:

én 2013-ban kezdtem újra a méhészkedést kb 10év kihagyás után.

2013-ban 11 család ment a télbe,maradt 7 család,abból 2014-re a télbe ment 35család. mivel megyei katasztrófavédelmi rajfogó méhész vagyok,igy gyakorlatilag méhek beszerzésére nem kellett költenem.

2015 tavaszra a 35-ből maradt 20 család.külföldön dolgozom igy az betett neki,5 családot elpusztitottak a cickányok,10-et a nem megfelelő atkaellenes szer miatt vesztettem el.

2015 tavaszig kb 1,5 millió beruházásnál tartottam.

- 30db vadiúj méhkaptár 800ezer

- műlép,atkaellenes szerek,ez az 700ezer


2015-ben idén,a megmaradt 20 család hozott mézet(pergetést még kb 2évig nem terveztem)

Eddigi bevétel 2015-re mézből kb 800ezer forint,és van még kb 400kg mézem,ami tavaszig elfogy


A befojt pénzt már vissza is forgattam:


-automata önforditós pörgető 300ezer forint

- 30db új méhkaptár 600ezer forint

-egyéb felszerelések(napviaszolvasztó,stb) 150ezer forint


És még kell tavaszra az induláshoz kb 500ezer forint,műlép,gyógyszerek,kaptárösszekötő hevederek,stb


Igy fogok tudni jövő évben kb 80 családra felszaporitani a most télbe menő 43 családról.


Aztán jön még a következő beszerzés,egy már 1,5éve kinézett birtok megvásárlása 1millió forintért.


Haszon még eddig semmi,nem is számolok haszonnal,mert 30éve mióta belekezdtem a méhészetbe gyerekként 13évesen azt verte Mesterem a fejembe hogy "a méhe csak kölcsönad"


Sok sikert,kitartást kivánok a méhészkedéshez

2015. nov. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is szúrasd meg magad, nem vagy-e allergiás. Ha csak megdagadsz, az nem allergia. Amíg ezt meg nem próbáltad, felesleges álmodozni. Én nem kezdenék 10 családdal, az nagy rizikó. Tavaszra lehet, hogy egy sem lesz. A méhészethez van a legnagyobb írott anyag, nem véletlenül. Tanulni, tanulni, elméleti és gyakorlati tudást szerezni.

Első párévben nem sok dolog kell: kalap, füstölő, kaptárvas,szög, műlép, drót, itató, etető, gyógyszerek, és a szaporulatnak kaptár műlép stb. Nem érdemes sok vackot összeszedni, mert csak lom lesz egyrésze. Az hogy milyen a legelő elég vagy nem, az menetközben derül ki. Az erdő is jó, nyáron vizenyős ártéri terület is hasznos.

Sok sikert, jó tanulást és mielőbb szeresd meg a méheket.

2015. nov. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!