Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Meg tudom állapítani a nyulaim...

Meg tudom állapítani a nyulaim korát, ha nem tudom mikor születtek?

Figyelt kérdés
most kaptam két nőstény nyulat, és nagyjából tudni akarnám a korukat, de nincs lehetőségem arra, hogy megtudjam mikor születtek. Így meg tudom nagyjából állapítani? szerintem olyan korban lehetnek, hogy nem is kisnyulak de nem is nagyok, Van erre valami módszer?
2015. szept. 29. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Minél hamarabb átsül, annál fiatalabb.
2015. szept. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi az infót, akkor megyek levágom őket
2015. szept. 29. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Pontosan nem lehet azt ha nem tudod a dátumot. de látszik az a méretéből is, hogy nem kifejlett hanem olyan növendék, süldő jellegű. Ha küldesz képet, megpróbálok segíteni neked, nekem régóta vannak nyulaim.
2015. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A fiatal és az idős nyulaknál vannak különböző ismertetőjelek, de 2 és 6 éves koruk között sajnos nem igazán lehet megállapítani a korukat. Bár e kor fölött vagy alatt sem mindig biztos a dolog, mert vannak például rendkívül fiatalos öreg nyulak is. A legtöbb állat foga alapján lehetséges a viszonylag pontos kormeghatározás, de náluk a folyamatos növés miatt ez is kilőve. Azért megpróbálhatjuk, de ehhez alaposan meg kell figyelned őket:

- Milyen fajta (ha nem tudod, kép alapján megmondom neked) és hány kg?

- Hogyan viselkedik, van bármi észrevételed?

- Mennyire aktív, mennyit pihen?

- Hogyan mozog? Mennyire vesz erőt magán a mozgásban, például ha bármiféle akadályt ki kell kerülnie? Mennyire bizonytalan, ha mondjuk magasról vagy magasra kell ugrania?

- Mennyit eszik és milyen táplálékot részesít előnyben?

- Látsz őszülő szőrszálakat?

- Mennyire ernyedt a bőre?

- Mennyire csontos az állat?

- Látsz a szemén kékes foltokat?

- Mennyire ijedős?

- Mennyire hall és lát jól?

Ezek megválaszolása mellett, ha küldesz egy-két jó képet, amin látszanak szépen oldalról, látszik élesen a szőrzet és a szemek, az is sokat segít.

Természetesen ez mind csak akkor érvényesíthető, ha egészségesek és megfelelően vannak tartva. Ugyanis ha valamelyik beteg, a viselkedése amiatt lesz olyan, amilyen, nem pedig a kornak köszönhetően. Valamint ha például egy 1-2-3 négyzetméteres ketrecbe vannak zárva, nyilvánvalóan nem lesznek túl aktívak. Szinten nem, ha délután engeded ki őket mozogni. Ha egész nap nincs nagy terük és/vagy időd, hogy így megfigyelhesd, akkor legalább törekedj arra, hogy kora reggel, szürkületben engedd ki őket néhány órára. Ha csak egy-két fajta eleséget kapnak, természetesen azt sem tudod megmondani, mit részesítenek előnyben. Itt leginkább az érdekelne, hogy a keményebb vagy puhább, omlósabb ételt választják, ennek megállapításához viszont meglehetősen sokféle táplálék kell. Az sem mindegy persze, hogyan volt ezidáig tartva.

Tudom, sok kérdést feltettem, és ahhoz, hogy megfelelő választ tudj adni, legalább egy napig meg kellene őket figyelned, de enélkül csak találgatásszinten lehet megmondani a nyulaid korát. Ha neked az is elég, akkor csak küldj egy képet, és mondok valamit. Ha nagyon érdekel, mennyi idősek, akkor pedig próbálj minél pontosabban válaszolni a feltett kérdéseimre ill. nyugodtan fűzz hozzá mindenféle adatot még. Minél többet tudok, annál közelebbi választ adhatok.

2015. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!