Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyibe kerül most a házi...

Mennyibe kerül most a házi tojás? Ennek az ára is függ a méretétöl?

Figyelt kérdés

2016. febr. 18. 09:33
 1/6 HUN_Sector ***** válasza:

Természetesen mindig a méret a mérvadó, hiszen egy S-es tojás és egy L-es, XL-es tojás nem ugyanolyan súlyt nyom.

Én piacon szoktam már 30 ft-ért is látni (M), de vannak akik még 20 ft környékére is lemennek az S-es tojás árakkal, ha nagy darabszámban tojták őket.

Amikor kevesebb van a tojásból - de úgy globálisan, akkor nem ritka a 37-40 ft-os ár sem, de jellemzően a 30 körüli glóbuszban szoktak maradni.

2016. febr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hol és hogyan.

Én nagyszüleim termelésének egy részét adom el néha. 40 Ft standarden, és elviszik mindet. "Bio" a cucc, tápot se látott, szabadon tartott tyúkok tojta L-XL tojások

2016. febr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint kb egy árban van a boltival?
2016. febr. 18. 11:25
 4/6 HUN_Sector ***** válasza:
Röviden a válasz: Lényegében igen.
2016. febr. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni a Tescoban olyat hogy bio tojás, egyszer nézd meg mennyibe kerül. Úgyse nézed meg ezért elárulom hogy 83 Ft\db. Namost, amit az én tyúkjaim tojnak az minimum olyan bio, de gyanítom hogy jobb. De persze ha én háztól akarnám ennyiért adni körbe röhögnének. Ezért adom a felesleget a disznóknak vagy főzve a csibéknek.
2016. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bp szélén tápmentes állományból már évekkel ezelőtt is 50-70 ftért adták el az átlagos tojást. (El is vitték)

De vidéken se tudnék 40 alatt házitojást venni, esetleg japi tojást 25-30-ért.

2016. febr. 26. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!