Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meddig áll el a tojás?

Meddig áll el a tojás?

Figyelt kérdés
Nem tudja valaki, hogy kb. meddig áll el a tyúktojás szobahőmérsékleten, és meddig hűtőben?

2015. szept. 25. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontos dátumot nem tudok, szerintem max 2 hét. Viszont ajánlatos külön feltörni egy pohárba és ha büdös akkor kidobni.
2015. szept. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hűtőben tovább is eláll.

Tegnap vettem tojást, és október 15 a lejárati idő. Ez szobahőmérsékleten értendő. Az üzletben sem hűtve volt. Hűtőben 1 hetet simán hozzátehetsz. Ha kétséged van, és egyébként is, egyesével üsd fel. Amíg nincs szaga és nem zavaros, addig fogyasztható.

2015. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szobahőmérsékleten jópár hétig mindenképp, az őszi tojásokról hallottam, hogy tavaszig elállnak, tapasztalatom nincs benne.

Sosem teszem hűtőbe őket, mert néhány héten belül elfogy, amit veszünk.

2015. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2015. szept. 25. 16:48
 5/6 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem, mert tartok csirkéket, és szeretném tudni, hogy a tojási nap után meddig áll el.
2015. szept. 26. 16:22
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Értem a kérdésedet ami tisztán és egyértelmüen kifejti hogy meddig áll el, de nem részletezi, hogy milyen szándékával tehát fogyaszthatósági szempontból, vagy feltöretlenül fogyasztásra alkalmatlanul akár az idök vëgezetéig is mert ha megfelelö helyen tárolva van a fenntemlitett tojás akkor elképzelhetö hogy évtizadakig is elvan ha nincsen háborgatva és nincsen Isten bocsá le ejtve hogy a külsö behatolásnak eredménye képpen összetörjön. Mint ahogy ez igazolva volt hogy találtam már regi több ezer éves tojásokat ami ugyan nem tyuk tojás volt hanem holmi hüllö vagy dinosaur us tojás de itt már ez eseteben más tojás rol van szó és nem akarok ebbe belemerülni mert okostojásnak fognak nevezni ha ebbe folyamatossan de átmenetileg vëglegessen ideiglenesitve kifejtem véleményemet . Tehát orientálodva az eredeti kérdésre addig marad mèg mig fel nem törjuk ugy szándékossan vagy véletlen szerü baleset folytán.
2015. nov. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!