Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Van valakinek tapasztalata...

Roti84 kérdése:

Van valakinek tapasztalata mélyalmos nyúltartásról?

Figyelt kérdés

Szeretném a nyulakatat mélyalmos rendszerbe nevelni a ketreces tartás helyett.

5-6 anyanyúl és egy baksi.minden nyulnak biztosítanék egy odut ahova megellhet.

A bak bántaná a kisnyulakat?

Itt gondolok arra hogy megeszi,kinyírja,stb.


2016. febr. 23. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,


A mély almos tartás gyerek cipőben van idehaza, nincsen annyira elterjedve. Én értem, hogy a ketreces tartás nem szimpatikus neked, de ha szabadon jönnek-mennek az állatok, akkor hogyan fogod elkerülni a vérfertőzést? A hízókkal nincsen gond, mert azokat az ivarérettség előtt levágják.

Én a ketreces tartást azért tartom jobbnak, mert kontrolláltabban élnek az állatok, és a szaporodásuk is könnyebben kezelhető.

2016. febr. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mely almos tartas inkabb szarvasmarhaknal jellemzo ... szoval nincs tapasztalatom a nyulnal a melyalmos tartasrol.
2016. febr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozászolásokat.Vérfertőzést igazából szerintem ki lehet zárni mert 5-6 anyanyúlhoz tennék egy más vérvonalból származó bakot.A süldők ahogy te is írtad ivarérettség előtt levágásra kerülnének ahogy most is csináljuk.

Tartunk baromfikat is és ott is 10 tyuk mellet van egy kakas.Fürjeknél ugynígy.

Találtam már egy cikket erről csak a részletekről nem sok szó esik.

2016. febr. 27. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!