Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúltartásról kérdések?

Nyúltartásról kérdések?

Figyelt kérdés
Na szóval szeretnék egy nyuszit, kettőt akartam, mert gkndolfam nei jobb lenne, de szrinte. Nem fogják megengedni, szóval nagy valószínűséggel egy lesz. Fiú vagy làny nyuszi a "jobb"? Van különbség? Úgy értem pl büdösség, aktívság stb. Kint lenne egész évben, be tuti nem hozhatom. Ez mennyire gond télen? Illetve kb 2x4 métres hely lenne neki elkerítve drótkerítéssel. Abból ugye nem tud kijönni? Kutyánk is volt régen, ő alatta ki tudta magát ásni. A nyúl ilyet ugye nem tud? Milyen magas legyen, hogy fölötte se tudjon kijönni? 1 méter az jó? Milyen magasra tud felugrani? Ezt a bent lévő dolgok (pl ház) miatt kérdezem, hogyha a kerítés mellett van, ne tudjon a tetejéről ugorva kiugrani. Nem tud "felmászni", a lukakba beletenni a lábát és kiugrani a kerítésen? Amitől eléggé félek, azok a vadállatok. Fölöttünk egy erdő van. Közvetlenül az udvarunk felett/mellett kezdődik. Szóval egy bezárt helyen nem tudná magát megvédeni, ha bejönne mondjuk egy róka gondolom. De viszont az említett kerítésen ezek az állatok mennyire tudnak bemenni? Mondjuk egy macska biztos be tud. Az bántja? Fedett hely kéne? Csinálhatunk neki, de akkor az jóval kisebb lesz, kb 2x2 méter fából és csak ilyen kis lukakon látna ki. Fű (vagy inkább gaz) van csak az udvaron, ott lenne. A sok gaz között talán van ami mégező neki. De ezeket csak nem eszi meg magától. Nem ? Elvégre a vadnyulak sem szokták. Vagy nincs is nagyon ilyen mérgező növény? Amúgy sima házinyúlról van szó, nem valami speciális fajtáról. Ja és mindenképp érdemes megvárni a tavaszt, nem? Mert most nagyon hideg van, hogy kirakjunk egy kisnyulat.
2015. jan. 2. 08:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocs, az elején ez akart lenni: ...mert gondoltam neki jobb lenne, de szerintem...
2015. jan. 2. 08:54
 2/7 anonim ***** válasza:
Innen elindulhatsz. [link]
2015. jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Na ! Nekem volt nyulam csak kint volt es nem volt baj vidzont teli idoszakban rakj alá nagyon sok almot, szalmát vagy forgácsog hogx tenlyeg ne fazzon. A nyul 1 metert SIMAN atugorja ,le kell zarni felulrol id az nagyon fontod , nekem pl apa csinalta meg a nyul ketrecet de az ilyen kisallat kereskedesekben is csak olyat kapsz ami folulrol lezarhato . A nyúlnak sok mozgas kell!!!!!! O nem tud elete vegeig ketrecbe lenni mert megpusztul! A ketrec arra jo hogy mikor nem vagy otthon vagy eszaka oda tedd. De neki egyebkent kint kene szaladgalni a kertben . Na a gazok.A nyul eegen erdokben , a termeszetben el. Akkor se feltette senki hogy valamit megeszik ami art neki . Nem fog olyat enni.mindenkepp vard meg a tavaszt telen nem is nagyon tenyesztenek:))
2015. jan. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 Nem áll szándékomban nyulat tenyészteni. Tudom, az oldalon van még más is, ha tovább nézegetem, de akkor is pont a tenyésztést linkelted. De amúgy köszi. Viszont a kérdés kiírása óta már elolvastam egy csomó oldalt, ami a nyulak tartásáról szól, de a fent leírt kérdéseimre még mindig nem egészen kaptam választ.


#3 Köszi a te válaszod is. Én valahogy nem tudom elképzelni, hogy 1 méter magasra ugorjon egy ilyen kis nyúl, de biztos.. Akiket ismerek és nyulat tartanak, mind ketrecben tartja, nem mozognak sokat. Ráadásul ilyen pici ketrecekben, 0,5x1 méteresben. Persze tudom, jobb lenne nekik nagyobb helyen, de így is simán eléldegélnek. Én eleinte a kisudvarban elkerített részre gondoltam, ami kicsit nagyobb, mint 2x4 méter, de most akkor rájöttem, hogy barkácsolnánk neki egy normálisabb ketrecet, emeleteset. Az alja úgy 3x1 méteres lenne, sima dróthálós, alja nem lenne, hanem füvön lenne. Ebből lenne egy kis deszkalap, amin majd fel tud menni, és ott szintén ugyanakkora helye lenne, bár lehet, ha szépet akarunk, kicsit kisebb, mondjuk csak 2x1 méter, mert akkor két oldalt oldaltető lenne, felül meg normális tető, de ezt még nem tudom. A lényeg, hogy az teljesen elzárt lenne, falapokból az oldalai. Így védve lenne ott, lenne hova elbújnia és ott melegebb is lenne télen. Szerintetek ez jó lenne?

Kiengedni futkározni sajnos nem tudom, mert az udvar nincs jól körbezárva, elszökne. Max ritkán a házba tudnám behozni, nagy a tér, de alapból oda se, mivel nem engedik.

Amúgy a szabadon élő nyulak sem fagynak meg. Nagyszüleimnél volt nyúl, vígan elélt 7 évet ott, de egyébként felnőtt volt, mikor oda került, és valami óriási volt, jó nehéz is, szóval összesen nem tudom mennyit. Na hát mivel nem is akartak nyulat, csak véletlenül odatalált egy hófehér, hosszú szőrű, nagyon szép nyúl, és ott maradt, ezért az övéké lett, de nem foglalkoztak vele, nem bánták volna azt sem, ha elmegy. Egy kis tálba kiraktak vizet, de szerintem többnyire azt csak az eső töltötte újra, be soha nem mehetett, max a garázsba, de oda is csak ha nyitva maradt az ajtó. Kaját sem kapott, mert hogy ott a fű meg a zöldségeskert, eszik ő magától. Persze állatorvosnál sem járt. Szóval ha így elélt 7 (+ ki tudja mennyi) évet, akkor azt hiszem nálunk is ellenne.

Amúgy kell a nyulaknak oltás?

2015. jan. 2. 10:44
 5/7 KGabi0000 ***** válasza:

Azért a nyulakkal egy kicsit többet kell foglalkozni annál,minthogy kivágod a kertbe és esővizet iszik.Lehet,hogy elviselte a nyúl,de nem biztos,hogy jó is volt neki.Nálunk bent a házban lakik két oroszlánfejű törpenyuszi,akik bakok.Kint sima kis elkeritett helyen vezsélyes tartani,de nem azért mert megszökik,hanem azért mert akármi elkaphatja,pl. róka.Vagy egy ragadozómadár is kikaphatja onnan könnyedén.A nyúl alapból nem tudja magát megvédeni még egy macska ellen sem,tehát ha egyszer egy területre kerülnek kerités vagy mindenféle elálasztóeszköz nélkül,akkor annak a nyuszinak vége.Inkább mindenhonnan fedett,erős dróttal körbevett,vizhatlan tetejű ketrecben kéne tartani.Házikó mindenképp kell neki,hogy legyen hova bebújnia.Kinti nyuszinak több kaja kell,mint bentinek,tehát szénából is elég vastagon kéne lennie,főleg télen.Tápra is szüksége van és mefelelő önitatóra,mert a tálkából csak kiszórja a vizet,belemászik és tiszta viz lesz.

Nekünk bakjaink vannak,az egyik kicsit magánakvalóbb,de az is barátkozós,de nem annyira,mint a másik.A másik aranyos,bújik mindig hozzánk.A barátainknak lány nyulaik vannak,akik rendkivül barátságtalanok,az egyik utálja a férfi nemű embereket,azokra ahogy benyúlnak a ketrecbe rátámad.A másik meg alapból elhúzódik és magába gubbaszt,ha meg hozzáérsz,akkor elszalad.

Szerintem ez nagyban függ attól is,hogy eddig mennyire volt emberközelben,mennyit simogatták.Ezek alapján mindegy milyen nemű nyulat veszel,ha azelőtt sokat volt kézben.

A mi nyusziink rendesen elvannak a kertben,ha mi is kint vagyunk.Amerre m megyünk,ők arra jönnek és ott rágcsálnak valamit.Amúgy megeszik a mérgező növényeket is állitólag,de én még nem tapasztalam,hogy valami olyat ettek volna meg,ami nem jó.

2015. jan. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ. Igen, közben jobban belegondoltam ebbe az elkerítéses dologba, és a hosszú kommentemben leírtam, milyen házat/ketrecet építenénk neki. Végülis megvan hozzá mindenünk: falapok, drótkerítés stb. Amúgy nem rágná át a drótkerítést?

Nyilván nem úgy gondoltam tartani, ahogy a nagyszüleim. Mint mondtam, igazából nem is az ő nyuluk volt, csak egyszerűen ott volt a nyúl 7 évig, nem ment el, pedig megtehette volna. Itatóm az van (golyós), szénatartóm is. Igazából ketrecem is, de azt túl kicsinek találom. Bár nagyobb, mint némelyik ismerősömé, aki nyulat tart benne.. Na mindegy, majd barkácsolunk neki. De azt nm értem, miért eszik többet a kinti nyúl, mint a benti?

2015. jan. 2. 12:08
 7/7 KGabi0000 ***** válasza:

Azért mert a kintinek szüksége van plusz energiára a teste melegen tartásához,nyáron és tavasz végefelé már nem,de ősszel,télen és tavasz elején(főleg most,hogy akkor van hó :)különösen kell.

A bentinek meg alapból mindig elég meleg van.Neki erre nincs szüksége.

2015. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!