Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A Kecske misztikus állat?

Goldenfenrir kérdése:

A Kecske misztikus állat?

Figyelt kérdés
kecske

2016. ápr. 14. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Jaj de nagyon vicces lennél, de a tehénre szokták mondani, hogy bonyolult állat, de én megfejtem. Inkább tanulj mert így maradsz.
2016. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit értesz "misztikus" alatt.

Olyan értelemben nem az, mint a nem létező mitológiai lények. Pld. egyszarvú, pegasus, Főnix...

Bár van az emberfejű - kecsketestű lény, a szatír ( faun), de az nem teljesen kecske.


Olyan értelemben az, hogy vannak csoportok, amelyek misztikus jelentést vagy mitológiai szerepet tulajdonítanak/ tulajdonítottak neki.

Pld. a görög mitológiába Amaltheia, aki a csecsemő Zeuszt táplálta; vagy a szabadkőművesek egyes szimbólumai.

2016. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
50%

Én most csak zenei értelemben tudok válaszolni, a tekintetben meg mindenképpen az, mert a kecskét, mint szimbólumot előszeretettel alkalmaznak egyes death- és black-metal zenekarok, úgyhogy ebben az esetben már okkult, sőt sátánista szimbólumról beszélünk. Legjobb példa erre a Bathory nevű svéd black (később viking, folk) metal zenekar első, 1984-es albuma, amin egy teljesen fekete háttér előtt egy kecskefej látható, elég

gonosz kinézete van, vagy ott a Darkthrone nevű norvég, szintén black-metal zenekar, aminek 1996-os Goatlord lemeze kétszeresen is utalás a kecskére, mivel az album címe azt jelenti, hogy "Kecske Úr" (nyílt utalás a sátánra), másrészt ott is egy kékes hátterű kecskefej látható, bár az jóval kevésbé félelmetes, mint a egyes Bathory albumon láthatóé. De létezik egy Goatwhore (kecskeszajha) nevű death/black zenekar is thrash metalos

elemekkel, amelyek nevében szintén ez az állatfaj neve szerepel. S van az Impaled Nazarene (a nevüket inkább le sem fordítom, annyira blaszfémikus) nácizmussal kevert sátánista ideológiájú finn black metal zenekar, akiknek

van egy olyan számuk, hogy Goat Vomit (azaz kecske hányás

vagy kecske hányadék. Tehát iylen tekintetben - zenei - mindenképpen misztikus állat a kecske, de az élet más

"területein" is, pl. azt hiszem láttam egy filmet, amiben

vudu (voodoo, pl.Jamaican elterjedt természeti vallás) szertartást mutattak és a táncosok kecske-álarcban táncoltak a tűz körül. S még egy zenei vonatkozás: az SOD

nevű amerikai hardcore zenekarnak van egy albuma, a Bigger than the devil (nagyobb, mint az ördög). A címadó dalban többek között ez hallható: "táncolj a tűz körül KECSKEBŐR lábakon, nagyobb vagyok mint az ördög, Schindler listájával kombinálva".

2016. ápr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Természetesen. Én tegnap láttam kettőt is az ablakomban. Ott ültek, és épp szivárványt hánytak, aztán arra jött egy unikornis, aki a szarvával felnyársalta az egyiket.
2016. ápr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Am mellékesen nem voltam betépve
2016. máj. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!