Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A sziámi harcos halnak valóban...

A sziámi harcos halnak valóban elég egy pohárnyi víz? Miért látni úgy őket állatboltokban?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 21. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ott csak átmenetileg vannak, amíg meg nem veszik őket.
2016. ápr. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha megveszem és hazaviszem akkor mekkora a minimum?
2016. ápr. 21. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"Kisebb (de azért legalább 50 literes) akváriumban is megél. Kisebb akváriumban, kevesebb társhallal jobban érzi magát, mint a nagyobb, vegyesen lakottakban. 75 l vízre egy hímmel és 3-4 nősténnyel számolhatunk. Mivel az akvárium jóval kisebb természetes territóriumuknál, egy kisebb vagy közepes akváriumban csak egy hím maradhat, a többit megöli. Egy nagy hím territóriumának átmérője mintegy 70–90 cm, ezért két hím tartásához legalább 200 literes, kellő számú búvóhellyel berendezett medencére van szükség. A sok búvóhely azért is kell, mert íváskor a hím a nőstényt akár meg is ölheti.


A víz közepesen kemény (5,6–11,2 NK°) és semleges kémhatású (pH 6,8–7,5), 24-27 °C-os legyen. A vizet hetente cserélni kell."

2016. ápr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
15%
Nem tulajdonképpen jó nekik, ne tartsd pohárban. De ha pedig pohárban vannak tartva, álítólag nagyobbra nő az uszonyuk. Emellett a boltokban azért tartják így, mert kettőt nem lehet egy akváriumba rakni(csak a szaporítók hím+nőstény), és csak nem rakják minden egyes halat egy 50 literesbe. Természetesen te úgy tartod ahogy gondolod, ha még is a nagyobb akváriumot választod, lehet mellé társ.(+ha nem akarod az összes pénzt akváriumsa költeni, elég egy 3 literes szögletes akv.is növényekkel, nekem úgy is elélt.)
2016. ápr. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 liter? Azért ne vicceljünk már... Kérdező, ha valamennyire is jót akarsz a leendő haladnak, akkor minimum 30, de inkább 50 literes akváriumba teszed.
2016. ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nekem úgy is elélt" :((( az igazi negatív PR:(((


Min. 30 liter kell minden felnőtt gerinces állatnak (állatvédelmi tv.) A törvény amúgy általában alábecsüli a helyigényt, de egy bettának az szerintem megfelelő.


A boltban tényleg azért vannak olyan kis helyen, mert csak így tudnak többet elhelyezni egy akváriumban. Másrészt így jobban meg lehet nézni őket, harmadrészt csak kis ideig vannak ott. (Bár szerintem kis időre is állatkínzás olyan kis helyre zárni őket.)

2016. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!