Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogyan szelídítsek birkát?

Hogyan szelídítsek birkát?

Figyelt kérdés

Tudom, elég fura kérdés, szóval a sztori röviden: Kaptunk egy birkát, aki már süllő, vagy hogy kell ezt mondani:D tehát már úgymond "tini" birka:D Szóval megkaptuk Marist (ez lett a neve) a nagypapámmal nagyon elszántak vagyunk, hogy bizony mi meg fogjuk ezt a barit szelídíteni. Na most. Szegénykét,a gazdija úgymond "lepasszolta" hozzánk, mondván, neki már van elég. Eddig csak úgy volt, nem simogatták, meg semmi, csak a bikra "barátaival" volt, most meg itt van egyedül. Tehát ezért szeretnénk megszelídíteni, ne érezze magát egyedül, és hogy ott legyek neki a simogatja, szeretgeti és hát fura, nem fura sétáltatja:D

Tehát szeretném tudni hogy kell ezt a tündér állatkát megszelídíteni?*-* + bármi infó, amit érdemes lenne tudnom erről a kis csodáról:D Nagyon örülnék, ha olyan válaszolna, aki ért a barikákhoz!:) Köszönöm aki végig tudta olvasni:D<3

15/L (ha számít ez bármit is:'D)



2016. máj. 11. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Legegyszerűbb étellel.

Mindig te ad az abrakot szokja meg ,hogy ott vagy. Az elején biztos nem fog még úgy odamenni ,de aztán egyre közelebb megy és mikor öntöd ki az abrakot ,akkor már tuti ott lesz a vályúnál.

+Idővel a vödörből is (ha abban viszed) tud/fog enni és akkor esélyesebb ,hogy megtudod simogatni.

Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás ,hogy étellel magadhoz szoktatod.

2016. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nem fog nekem jönni, vagy megrúgni?:/ Köszönöm szépen a választ^^
2016. máj. 11. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom van annyira szelíd. Ilyennel még nem találkoztam ,hogy megrúgna vagy bántana. Jobban fél tőled szerintem mint te tőle.

Egyébként ,hogy került hozzátok ki vitte oda vagy milyen körülményekkel?

2016. máj. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Egy altalanos iskolai tanart kerdezz meg, aki a hatranyos helyzetuekkel foglalkozik! lol
2016. máj. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!