Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért nem gondozza az anyanyúl...

Miért nem gondozza az anyanyúl a kicsinyeit?

Figyelt kérdés
Elsőre ellet,és nem is szoptatja őket mert össze vissza mozogtak a kicsik(3 db) és ma reggel pedig pont elkaptam ahogy kiásta egyszerűen a viszket össze vissza lettek a kicsik,és az egyiket lett is egy kis piros pötty.Aztán a hasára(hanyatt fektettem)ráraktam őket pár percre hogy szopjanak most pedig külön vettem őket.Mit tegyek?Most már félek az anyjukhoz rakni őket.

#nyúl #fészek #gondozza
2016. jún. 24. 07:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy még túl fiatal és éretlen a kisnyuszik felnevelésére.Szerintem hívd fel az állatorvosodat és kérdezd meg hogy ilyenkor mivel kell táplálni a kicsiket.
2016. jún. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom miért nem gondozza őket, mennyi idős? Macskatápszerrel tudod etetni a kicsiket. Por állagú, és azonos mennyiségű vízben kell feloldani, 42 fokosra melegíteni, és szemcseppentővel vagy fecskendővel naponta többször megetetni vele a nyuszikat.
2016. jún. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

valószínűleg nem kellett volna ész nélkül szaporítani.

gondolom még fiatal az elléshez. az,hogy megfogdostad a piciket,szintén nem jó.

mostmár mindegy, vidd őket dokihoz. ő majd ad speciális tápszert amivel tudod őket táplálni. és az anyával is fog csinálni valamit, mert így a felgyülemlett tej nem fog távozni belőle.

csak arra lennék kíváncsi,hogy miért kellett szaporítani? főleg 0 hozzáértéssel.

2016. jún. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves válaszolók!Nem nulla a hozzáértésem,öt éve vannak nyulaink,nagyon sokat érdeklődtem ez iránt,és mivel sajnos egy nyuszink öregségbe elpusztult csak egy almot szerettünk volna.

2016. jún. 24. 08:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Az anyanyúl naponta egyszer szoptat, és azon kívül nem foglalkozik a kicsikkel. Ha tele a pocakjuk, akkor semmi ok az aggodalomra. A fészket pedig elletőládába kellett volna tenni, akkor nem tudja szétszedni.
2016. jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem igazán kéne a kisnyulakhoz érni amíg ki nem nyílik a szemük, mert ha megérzi rajtuk a szagodat akkor nem fogja őket szoptatni. Az is lehet hogy még fiatal és gyakorlatlan. Velünk is előfordult már. De amúgy lehet hogy szoptatja őket csak te nem látod. Általában nem napközbe szokta.
2016. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És egy elletőláda ahogy az előttem lévő ember írta nem ártana. Előző voltam.
2016. jún. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Azóta szépen neveli a kicsiket és már nö a szörük.

Közben felfigyeltem arra,hogy akkor kaparja a fészket mikor "zaklatom" öt,szoval kiveszem ,megsimogatom.Elég agresszívvá vált AZ anyanyuszi de gondolom ez normális.A fészek azért nem volta a ládába ,mert szépen melléépítette. :)

2016. jún. 25. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!