Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ezt most így jól csináljuk?

Ezt most így jól csináljuk?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete vettük észre, hogy az egyik tyúk folyamatosan bent ül valamelyik fészekben, és kotlik. Mivel nincs kakas az udvarban, így csak a megtermékenyítetlen tojásokon kotlik. Tegnapelőtt beszéltünk egy ismerősünkkel, akinél van kakas is, ma délután hoz majd 10 tojást. Azt tanácsolta, hogy már most tegyünk alá 1-2 tojást, és holnap (vagyis ma) még alátesszük azt a 10-et, amit ő hoz. Elkülönítettük a többiektől, egy dobozba tettünk szalmát, az lett a fészke. Azt olvastuk, hogy egy nap kb. 20 percig járkálgat, eszeget, végzi a dolgát, aztán visszaül. Tegnap vártunk egy fél órát, aztán mivel a világért nem akart visszaülni, így leültettük a fészekre, és ráraktunk egy másik dobozt (ilyen húsos doboz, szóval nem teljesen sötétben van, és szellőzik is rendesen). Ez így jó lesz?
2016. jún. 25. 10:39
 1/1 anonim válasza:
Inkább ládát raknék rá. Az rendesen szellőzik + fér a tyúk mellé kis tálban víz és kaja. Ha nem piszkáltátok nagyon, akkor elméletileg a tojáscsere nem zavarja meg annyira, hogy ne maradjon ott, bár úgy értelmezem, hogy levettétek a helyéről, amit ő választott. Én ilyen esetben 1 hétig kb rajta tartom a ládát, mert ide-oda ücsörög csak, ha talál máshol tojást. Azért nem szabad a 21 napot láda alatt töltenie, néha mozognia is kell meg ne is kakiljon a tojásokra. Sztem a 20 perc után nem kell pánikolni. A tojások simán kibírnak 2 óra anyuci nélküliséget ilyen időben. Én alkoholos filccel meg szoktam jelölni a tojásokat, amikor elültetem a tyúkot, mert vmiért a többinek borzasztó fontos ilyenkor pont abba a fészekbe tojni, aztán majd álltok tanácstalanul, hogy mostmelyikholmikor? 😁
2016. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!