Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jol csinaljuk, vagy van amin...

Jol csinaljuk, vagy van amin valtoztatni kene?

Figyelt kérdés
Van egy ket eves kutyam. Kiskoraban szepen setalt porazon, aztan ahogy elkezdett "kamaszodni" elkezdett huzni, sose rangatott es huzott annyira, hogy zavarjon, (kiveve ha meglatott egy masik kutyat) igy annyira nem foglalkoztam ezzel (tudom, nem igy kellett volna). Most viszont szeretnem, ha egy a kis huzas is "eltunne" es, ha meglat valami erdekeset, akkor ne induljon utana. Szoval probaltuk, aut, hogy a labamnal tartok egy jutalomfalatot es ugy vezetem, de ez nem igazan valt be, viszont ha a combomnal tartom akkor azt folyamatosan figyeli es ugy szepen jon mellettem, ahol kutya van ott meg igy csinaljuk, mert csak ezzel tudom elterelni a figyelmet. Ingerszegeny kornyezetbe a jutalomfalatot elagyom. Ha feszul a poraz megallok es o egybol visszajon mellem (ezt mar tudja), ha esetleg meg se akkor szolok neki, hogy "labhoz". Viszont, ha elindulok van, hogy egybol megfeszul a poraz es ezt eljatszuk egy parszor, de van amikor szepen jon mellettem es akkor megdicserem meg neha kap akkor is jutalomfalatot. Az oldalra huzas is eleg nagy problema, sokszor oldalra huz. Ilyenkor megallok es ugye akkor visszajon mellem, de utana megint elindul oldalra es ezzel is sokat tokolunk mire vegul el tudunk indulni ugy, hogy mellettem jon. 3 napja kezdtuk csak, de azert mar latok fejlodest. Viszont van amikor ebbol "elege lesz" megunja es mar nem is figyel ram es nem erdekli semmi. Ilyenkor mi a teendo? Es az baj, ha neha elengedem a labam mellol hosszabb porazra egy kicsot szaglaszni? Ilyenkor se hagyom, hogy feszuljon a poraz. Aztan, ha ugy gondolom, hogy eleg visszahivom lab melle es rovidebben fogom a porazt. Jol csinaljuk? Vagy van amit maskepp kene? Semmikepp se szeretnem elrontani azert gondoltam, hogy megkerdezem:) elore is koszonom!
2015. febr. 18. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugye nem azt akarod mondani, hogy a séta nagy részében szabályos (vagy akármilyen) lábnál követést szeretnél látni a kutyától? Arra a kutyaiskola való, sétán bőven elég, ha lábnál viszed az első sarokig, aztán mehet amerre lát, minél hosszabb pórázon (természetesen nem húzva meg nem ökörködve). De ha végig feladatoztatnád, és attól ideges, ne csodálkozz, ha mindenre kiugrál.
2015. febr. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak nagyon sok helyen olvastam, hogy a kutya pl. Soha nem mehet elottem csak mellettem vagy mogottem, kulonben azt fogja hinni, hogy o a falkavezer. Es ezek tevesztettek meg. Egyebkent engem nem zavar, ha nem mindig kozvetlenul lab mellett megy. Engem csak az erdekel, hogy ne huzza a porazt.

Koszonom a valaszt!:)

2015. febr. 18. 21:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Falkavezérség ide vagy oda, remélem néha kirohangálhatja magát csóri kutya :(
2015. febr. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze:) van egy ret ahol el szoktam engedni, ott sokat jatszunk, talalkozunk mas kutyakkal. Es kertes hazba lakunk, itthon is sokszor kimegyek hozza, labdazunk vagy hasonlok:)
2015. febr. 19. 14:34
 5/6 neige ***** válasza:

Engem nem érdekel, ha előttem megy a kutya.Van egy klassz 1 méter hosszú póráza, ha azt nem feszíti, akkor menjen nyugodtan elöl.A staff még próbál belefeküdni, én megállítom és leültetem, ha nagyon nem bír magával.Akkor mehetünk, ha látom, felnéz rám és engem figyel.

Szerintem korrekt a terved, de amikor hosszabbra engeded, találj ki valami vezénylő szót, hogy most baromkodhat, ha akar (Hajrá!).

2015. febr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Azota ugy csinaljuk, hogy hosszu porazon setalunk (vagy szabadon), persze nem huzva es neha odahivom lab melle, megyunk ugy is egy kicsit, meg mas kutyak mellett igy probalunk elhaladni.
2015. febr. 20. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!