Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért eszik meg a tyúkjaink a...

Miért eszik meg a tyúkjaink a fiókáikat?

Figyelt kérdés
Egyszerre kezdett el kotlani négy tyúkunk (pár napos különbségekkel), már akkor éreztük hogy ez probléma lesz, mert egy helyen voltak, de beraktunk kis választófalakat, hogy nagyjából elkülönítsük őket. Viszont a kiscsibék nem egyszerre keltek ki, ennek következtében a többi tyúk konkrétan szétverte az újonnan kelt kiscsibéket. Különtettük az egyik kotlóst, hátha az anyai irigység miatt kellett meghalnia 12(!) kiscsibének, de meglepődve tapasztaltuk,hogy a saját anyja szétverte, mondhatni megette a fiókáját. Miért csinálják ezt? :(

2016. aug. 31. 12:13
 1/4 anonim válasza:
60%
Hat ez eleg beteg :D
2016. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Mi már nagyon régóta kotlóssal keltetünk. Általában tavasszal, de előfordult már ősszel is. A 12 kiscsibe ugyan elég erős szám, de egy-kettőt őszi kotláskor már a miénk is szétkapott. Általában egyébként ezek a legsatnyábbak voltak. Ugyanígy gyakran előfordul, hogy egyes tojásokat szétver maga alatt, amikben nem indult fejlődésnek a csibe. Egyszer volt olyan kotlósunk, ami a kikelt csibéket azonnal kivégezte, többet nem is ültettük el.


A kérdés az, hogy vajon ösztönösen érzi a kotlós, hogy nem lesz esélye a csibének, valamilyen tápanyaghiánya van a kotlósnak, vagy egyszerűen nem akar csibét nevelni (tehát nem alkalmas kotlósnak)

2016. szept. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2016. szept. 3. 09:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A kotlós a kikelt csibén megérzi, vagy észreveszi hogy nem egészségesek és kinyírja őket, ha úgy van akár meg is eszi. Nálunk is volt még tavaly amikor végre volt kotlósunk és nem kellett keltetővel kelteni csibéket, akkor a kotlósunk alatt 21 tojásból 18 csibe kelt ki akik közt volt 5 vagy 6 betegebb akik nem bírtak úgy járni meg lehetett rajtuk látni hogy van bajuk, de a kotlós eltüntette őket, ráadásul egyiket előttünk falta be. Akkor kérdezett rá a párom a munkatársára hogy miért, és ő is azt felelte amit írtam. Én idén kora tavasszal kezdtem el nyulakkal is foglalkozni és ott is hasonlót tapasztaltam, hogy a betegebb kis nyuszit az anya nyúl elkülöníti a többitől, mert valahogy megérzi és általában vagy elpusztul ott vagy ha közös fészekbe vannak, akkor kidobja onnan. ez akkor is igaz ha ember kézzel hozzájuk nyúl, amint az anya nyúl megérzi rajtuk az emberi szagot már dobja is ki, és magára hagyja, de ha picit vadabb akár meg is eheti a beteg kölykét.
2016. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!