Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért ölik meg a nyulaim a...

Miért ölik meg a nyulaim a fiókáikat?

Figyelt kérdés
Altalaban az elso par alom fiokat, de van amelyik sose nevel fel egyet sem.Olyan is van amelyik soha egyet sem ol meg, pedig ugyanolyan ellatasban reszesul mindegyik.
2011. ápr. 13. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így volt az első alomnál utána viszont tökéletes anyuka volt.szerintem hormonális oka lehet.még a hörcsögöm is megölte és meg is ette a kicsiket.náluk is jellemző.
2011. ápr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
pont most olvastam valahol nyulakról akik csirkéket ölnek és embereket támadnak. Volt egy amikor egy nyúl odaúszott a csónakhoz és megakarta támadni a horgászt, még felvételek is készültek róla (a horgász valamelyik amerikai elnök volt)
2011. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogdosod össze a piciket?
2011. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sose fogtam meg oket. Ha veletlen szetszorna a kicsiket akkor bottal terelem ossze oket. Ezert meg sose olt meg egyet se.

Rogton a szoletesuk utan szokta szetcibalni oket.

2011. ápr. 13. 22:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk házi nyuszik voltak. Köztük is volt egy ilyen. Kétszer lett fedeztetve, mind a kétszer megölte a kölykeit. Többször nem lett párosítva, ment pörköltnek. Egyszerüen nem volt alkalmas anyának. ( én nem eszek nyúl húst, anyósomé volt )

Sajnos vannak egyedek amelyek nem alkalmasak anyának. Én így tudom.

2011. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az baj mert jo kis penzbe kerult. Draga porkolt lenne belole.
2011. ápr. 13. 23:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a rossz tartási körülményekre és/vagy a rossz származásra gyanakszom. Vagy túltenyésztett (fiatalon és gyakran elletett) szülőktől vannak, vagy egyszerűen nem érzik magukat biztonságban ott és úgy, ahol és ahogy tartod őket. Kicsi a hely, nem megfelelő a kaja, nem érzik magukat biztonságban, satöbbi. Vagy ugye a nem megfelelő szelektálás miatt egyszerűen csak ilyenek, ki kell vonni őket a tenyésztésből és kész.

Ha "étkezési nyúl" a téma, akkor a következő mondatot hagyd figyelmen kívül, de ha társállatnak szánt törpenyúl, akkor jelezném, hogy ha normálisan foglalkozol a nyulaiddal, akkor akár meg is foghatnád a kicsiket, ugyanis amelyik állat nem fél a gazdájától, az a kölykeit se félti.

2011. ápr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Etkezesi nyul. Tartas meg nem lehet olyan rossz mert mellette a masik nyulam kituno anya ugyanolyan korulmenyek kozott. Monjuk az egesz ketrecet belatni, nincs olyan elkulonitett resz ami ugymond rejtve lenne szem elol.

Ez talan segitene?

2011. ápr. 14. 00:39
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen, érezheti úgy, hogy "inkább" megöli a kicsiket, mert nem érzi biztonságban őket, nem feltétlenül gyűlöletből.
2011. ápr. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

A válasz egyszerű.

A) A szervezete még nem készült fel a szülésre.

B) Egyszerűen nincs teje, és inkább megöli őket: Ez állati ösztön.

C) Túl gyakran fedezteted.

2011. ápr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!