Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Sovány kecskének mit ajánlanátok?

Lovas Réka kérdése:

Sovány kecskének mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Van egy öthónapos meg egy hat hónapos kecském az idősebb nagyon jól néz ki a kisebbik viszont nagyon sovány. Három hete túl vagyunk egy férgességen a picinél de nem nagyon akar hízni. Legel rendesen és rendszeresen van előtte abrak meg széna is. Az abrak az búza é kukoricából ál most jelenleg de eddig kukorica darát evett. A lábai is vékonyak és gyengék ha a másik véletlen ellöki akkor csak mekeg de nem tud felállni ha teljesen az oldalán fekszik. Egyébként nagyon aktív és "rossz" :). Tudnátok ajánlani valami olyan kaját(nemnagyon akarom szúrkálgatni kapott elegett, mikor kapta a féreghajtót adtunk neki kalciumot is meg vitamint is)?

2016. szept. 10. 10:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Kérlek kíméljetek az ilyen lekell vágni meghasonlóktól mert nem lesz levágva és mikor férges volt mindenki aztmondta olyan nem lehet a kecskénél. De pedig lehet mivel legel óhatatlan hogy belekerül a szervezetébe azért mert mindent megeszik nem jelenti azt higy röntgen szeme van és észreveszi a baktériumokat vagy más egyéb kórokozókat... Legyetek szívesek valami normális módzsert ajánlani szeretném hogy jól nézzen ki (hobbi állatként van nem azért higy felhasználjuk)
2016. szept. 10. 15:57
 2/5 anonim ***** válasza:
Induljunk ki abból, hogy téglalap alakú a pupijuk. Azaz a pupillájuk...állatorvos?
2016. szept. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ugyan olyan a pupillája mit eddig meg látta már doki az adott neki vitamint meg mindent de ő csak annyit mondott hogy legyengítette a férgesség de majd idővem hízni fog tudom hogy nem egyik pillanatról a másikra fog magára szedni de szeretném hogy minél hamarabb felerősödjön mert nagyon szeretem azért gondoltam hogy tanácsot kérek mivel tudnám még kombózni a kajáját ami segít neki a súlygyarapodásba
2016. szept. 10. 22:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon tetszett a tündér lalában a kis gigi kecskécske, megértem, de nem tudom, hogy gyógyulhatna meg
2016. szept. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kukorica, árpa búza. Akár darálva vagy egészben is. Mi etetjük őket almával, körtével, nyáron kaptak dinnyét, lehet neki mindenféle gyümölcsöt, amit elfogad, attól talán jobb lesz az étvágya. Száraz kenyeret is szokták szeretni. Nyalósó legyen előtte. Takarmányrépa eldarabolva, esetleg darával összekeverve. Ez mind kis finomság, amiktől talán jobb lesz az étvágya. Azt meg mondanom se kell, hogy jó minőségű lucernaszéna kell neki.
2016. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!