Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Húsnyúl tartásával kapcsolatba...

Húsnyúl tartásával kapcsolatban tudnátok tanácsokat adni egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Saját fogyasztásra szeretnénk házinyulat tartani. Sajnos a családból senki nem ért hozzá. Az interneten már olvastam sok mindent, de néhány dolog még nem világos. Az elképzelésem az, hogy 1 bakot és 2 anyát fogunk tartani. Évente 4x elletném őket, egyszerre. A kicsiket 6-8 hetes korban választanám el, és rögtön külön tenném nemek szerint. Hány ketrecre lesz szükségünk? A két alomból származó kisnyulakat egybe tehetem, ha azonos neműek? A bakok ivarérett korban is tarthatók együtt, ha össze vannak szoktatva? Vagy nem kell külön tenni őket, mert ivarérés előtt vágjuk? Milyen élősúlynál érdemes vágni, és ezt házi körülmények között (széna + háztáji zöldség, semmi mesterséges hizlaló táp) mennyi idős korban érik el? A hím kisnyulakat nem lehet együtt tartani az apával? Szeretnék egy hordozható kerti kifutót is, ott néhány órára össze lehet ereszteni a két anyát és a kölyköket? Vagy a két anyát és a bakot, olyankor, amikor nem szoptatnak? És be kell oltani őket? A kicsiket is? Nálunk nem nagyon vannak szúnyogok, mert az önkormányzat irtja őket, illetve az oltóanyagok vegyszereket is tartalmaznak, ezért nem tudom, hogy az oltott nyúl húsa bio-nak tekinthető-e. Első körben talán ennyi. :)
2016. nov. 7. 11:08
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Igen, pont a lucernán gondolkodtam. Még utánanézek, hol lehet beszerezni mifelénk, mert akinek tudom, hogy van, az nem ad el. Szénát könnyebb szerezni, meg az nekünk is van valamennyi.

AZ oltásokkal kapcsolatban konkrétan a nyulak történetét nem ismerem, de egyébként elég sok mindent tudok az oltásokról, szülő is vagyok, eü-dolgozó... amikor a kutyát oltattuk, akkor is utánanéztem részletesen. És arra a következtetésre jutottam, hogy nagy általánosságban, embernél-állatnál egyaránt a nem kötelező oltásokban sokkal nagyobb a biznisz, mint a tényleges jótékony hatás. Lehet pont a nyulak a kivétel.

2016. nov. 8. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!