Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Önellátó gazdálkodás, munka...

Önellátó gazdálkodás, munka mellett lehetséges?

Figyelt kérdés

Persze kissé minimalista szinten. Pl tartasz két fejős tehenet (hogy évenként felváltva elhessenek, és mindig legyen tej) Tartasz disznókat, és csak saját szaporulatból látod el magad, tyúkok, kecskék stb. Emellett eljársz egy nyugis, napi 8 órát munkába, és mielőtt elmész és miután hazajössz rendezed az állatokat. Több időt igényelnek? Ha mondjuk pl van annyi segítséged, hogy mikor takarítani kell nem kell egyedül csinálni. Csak egy álomban működhet?

Fő kérdés röviden: Ha nem várok tőle plusz hasznot csak saját felhasználásra és önszórakoztatásra tartom az állatokat, akkor megoldható munka mellett?



2016. nov. 19. 16:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Megtörténhet hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Tehát énaz önellátót ugy gondoltam, hogy az állatok csak az én szükségleteimet elégítenék ki, nem eladásra vagy forgalmazása szánnám őket. A takarmány talán egy részét is én termelném, de nem az összeset - mert ugye a jól tudom ez utóbbi lenne a teljesen önellátó gazdálkodás.
2016. nov. 19. 16:14
 2/5 anonim válasza:
Hát ha 2 en vannak akkor viszonylag 'jobb' az a napi 8 óra mit jelent mettől meddig?
2016. nov. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Reggel 9től du. 5ig
2016. nov. 19. 16:23
 4/5 anonim ***** válasza:
megoldható csak elég fárasztó.
2016. nov. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltam egy időben és nagyon szerettem. Tehenem nem volt, de a kecskék elláttak tejjel, még eladásra is jutott belőle. A kocát magam inszemináltam, csüngőhasú anyába lapály spermát. A tojást a nejem hordta be a munkahelyére, nagy becsben tartották, úgy vitték, mint a cukrot.
2016. nov. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!