Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyi tápot adjak a sertésemnek?

Laca3312 kérdése:

Mennyi tápot adjak a sertésemnek?

Figyelt kérdés
Kettő dán lapályról van szó! Fűtetlen, 6 m2 karám+ 3 m2 ól! Egy herélt kb. 120 kg, és egy koca kb. 100 kg! Jelenleg moslékosom reggel este egy szűk diszperzites vedér(kukorica leforrázva,sulis ételmaradék,délben káposztalevél)! Ez elég vagy kevés?
2016. dec. 4. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyenek a malacok? Soványok, jó húsban vannak? Azért egy diszperzites vödör nem kicsi
2016. dec. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gondolom kolbász lesz belőle.


Otthoni körülmények között ad libitum etetjük. Ez annyit takar, hogy annyit kaját adsz neki, amennyit elfogyaszt. Ki kell tapasztalni, hogy mennyit eszik meg egy evésre.


A sulis ételmaradékot és a forrázott kukoricát nem nevezném optimális takarmánynak.


A kukorica egészben rosszul hasznosul a szervezetben. javasolnám kukorica, búza, árpa (ebből nagyobb hányad a kukorica) dercés formába ledarálását. Ne legyen túl finom a darálás (poros), mert ha szárazon adod neki, akkor felszippantja és légúti betegsége lehet tőle. (Illetve vizzel keverve is adhatod így a tápot). A táposoknál lehet kapni lucerna darát is. Ebből nem kell sok, azonban finomabb lesz neki a kaja, illetve plusz fehérje forrás.


Emellett természetesen megmaradhat a konyhai maradék és a káposzta levél is.


Malac-süldő korában is ilyen takarmányozáson voltak? Ha igen, az nem szerencsés. Ha a kezdeti fejlődésében nem kapja meg azt, ami kell neki, akkor utána már nem kell csodát várni tőle.


Természetesen nem kell azt csinálni, amit írtam. Mi hasonló elvet követve takarmányoztunk, hogy minél hamarabb elérje a súlyát és ne kerüljön többe a takarmány, mint a kolbász. :)

2016. dec. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszadó:

Nem sovány, de nem is kövér! Még nem volt ilyen fajtám, így nem tudok mihez hasonlítani! De eddig mindenki azt mondta hogy ezek hús disznók, ne várjak egy kisújnál vastagabb szallonát! Inkább iszonyat hosszúak!

Második válaszadó:

Malackorba természetesen csak indító majd nevelőt tápot kaptak! Kb. 60-70 kg-os korban kezdtem így etetni őket! (1 liter menzás moslék 10 forint) a kukorica 3200 mázsálya, így szerintem elég olcsó lessz a kolbász! Én nem adok nekik koncentrátumot és hasonló műkaját, nekem ráér megnőni! Csak azért volt a kérdés mert előtte vietná mim volt és az tényleg a korpán meg dudván felhízott!

2016. dec. 5. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!