Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szarvasmarhát lehet-e otthon...

Szarvasmarhát lehet-e otthon nevelni?

Figyelt kérdés

Szeretnék itthon nevelni 1 db szarvasmarhát, valószínűleg Holstein-fríz fajtát. Nem haszon húzási célból, hanem csak kedvtelésből, és hogy legalább 1 jó körülmények között és nem kizsigerelve nőljön fel. A kérdés tehát az lenne, hogy lehet-e ezt itthoni keretek közt megvalósítani.

A másik ehez kapcsolódó kérdés pedig az, hogy ha szabadon tartanám, akkor is szükség lenne-e az állat körmözésére?



2016. dec. 22. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Persze , hogy lehet.

De ha nem is marha, de valamilyen állat társaság kellene neki majd.

2016. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vannak kutyák, macska na és persze ott lennénk mi is 4-en családilag. Mi a helyzet a körmözéssel?
2016. dec. 22. 22:10
 3/12 anonim ***** válasza:

Jó, pontosítanám az elsőt, legalább növényevő társaság kell neki, mivel se a kutyával se a macskával nem egyezik az életmódjuk! Az nem társaság, hogy nepi öt percig lát egy másik állatot. Te meg aztán főleg nem vagy az.

Körmölést általában patkolókovács megicsnálja, ha más nincs, bár nem szívesen fog kimenni neked 1-2 állat miatt.

2016. dec. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Szóval a körmözés mindenképpen szükséges?
2016. dec. 22. 23:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, én is pl. Kecskere, bárányra gondoltam.
2016. dec. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Végiggondoltad, hogy ez mivel jár?
2016. dec. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. dec. 22. 23:29
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
A tehenek a marhák társaságát szeretik, kérdező ezt már ki is pipálta!
2016. dec. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A hivatalos részéről még senki nem írt:

engedély kell a hatósági állatorvostól, hogy van nálatok megfelelő hely egy szarvasmarhának (helyi NÉBIH iroda kiokosít)

aztán nyílvántartásba kell vetetni a tartási helyet, csak fülszámos "4esmentes" marhaleveles jószágot vihetsz oda

évente a körmözésen kívül egyéb egészségügyi ellátásokra is szüksége van attól függően milyen haszonításba vetted, HF-et tejhaszonba lehet, mert tejelő fajta, vérvétel, oltások, labor

Igen, körmözni akkor is kell valamennyit (talajtól függően), ha szabadon van.


Ha tejet is akarsz tőle, akkor évente be kell rakatni (akár mesterségesen), és mivel agyontenyésztett fajta, ezért az elléshez majdnem 100%, hogy segítségre lesz szüksége (a hozzáértők is éjszakáznak a jószág mellett, hogy ott legyenek amikor megindul a borjú)


Egyedül nem. Mindenképpen legalább párban tarts jószágot.



Kedvtelésből én inkább javasolnám a

birkát: kevésbé káros, de évente nyírni kell a körmözés mellett, a kos nem büdös, tehát faluban is tartható gond nélkül, jó fűnyíró

kecskét: kifejezetten káros mindenre, amihez hozzáfér, tehát vakolat a falról, tetőre mászás, minden élő növény kiírátsa, trabant az udvarban... a bak kifejezetten büdös tud lenni szezonjában, füvet csak akkor nyír, ha már lombozat nincs a közelében, bár én kedvelem őket is :)


Aztán ha kecske vagy birka megy, és még mindig akarod, akkor belevághatsz a tehéntartásba is.

2017. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A kecske nagyon veszedelmes, de aranyos állat. Eléggé kártékony, de lehet nevelni. Nekem a tehén mellett egy másik tehén volt, párban vettem őket. Amúgy nézz utánna a költségeinek, mert éves szinten nem pár tízezer forint a tartása, hanem százezrekről van szó.
2017. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!