Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Gyöngy tyúk tartható nyitott...

Gyöngy tyúk tartható nyitott tyúkudvarban?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a többi baromfival van tartva a nyitot udvaron. És megtudja ezt a helyet úgy szokni, hogy ne repüljön ki mindenfelé. Nekem máskor voltak hangtalan kacsák elősz azok is száltak minden felé de egy idő után megszokták. Gyöngyi is lehet hogy megfogja?

Előre is köszi.



2017. febr. 5. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

A Gyöngy tyúk tartható nyitott tyúkudvarban.


Az összes baromfival együtt.


A helyét "helyet" nem szokja meg.

Csak egy esetben, ha nem engedik repülni.

2017. febr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Most ne tarts nyitott helyen szárnyast. Amíg nem megy le a madárinfluenza.
2017. febr. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Madárinfluenza: járvány vagy hisztéria?

- vagy tőzsdei manipuláció? (profit)

2017. febr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Egon Noiro ***** válasza:
100%
Az influenzáról nem tudok, viszont a gyöngyöseim folyamatosan repülnének, ha nem nyírnám a szárnyuk tollát... Vad természetű madár és erősen csapatkövető, ha az egyik kimegy, megy a többi is. 23 madárnál ez már órákig tartó hajkurászást jelentett már többször is. Jobb lett volna csibeként, naposan eltorzítani a szárnyukat, de sajnálom őket megsebezni.
2017. febr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Simán lehet a többivel együtt tartani, csak ne legyen felül nyitott a helye, mert NAGYON repül- Nekünk a góré tetejére simán felrepültek. Először mi sem gondoltuk, hogy repülni fognak, 2 méter magas a baromfiudvar kerítése, de simán átrepülték. Utána rendszeresen a szárnytollukat levágtuk, aztán már nem volt baj, csak igen hangosak, s ha egy elkezdi a kricsákolást, akkor csinálja az összes többi is...
2017. febr. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
figyelj a kutyára,rókára és társaira,szóval ha kirepül ne fogja meg semmi,ajánlom hogy tyúk kotlóval neveltess fel kicsiket,a gyöngyös annyira ragaszkodik hogy nagy korában nem hagyja el a tyúkkotlót,így hozzászoknak annyira tyúkokhoz hogy idővel talán nem is akarnak kimenni,a másik az hogy nem szoknak hozzá és kimennek,ebben az esetben jobb ha nem vágod a szárnyát hogy tudjon repülni,így jobban az esélyei,de álltalában ha már eleve kicsinek veszed és nálad nől fel békében akkor kezes marad,és nem repked,nem rikácsol ha meglát és kirakhatod 1 km el arrébb is a többihez hazamegy,ne engedd fákon aludni őket,ha kimennek akkor próbáld visszahajtani,kaját csak az ólnál kapjanak hogy ne legyen indoka kimenni,ha öreg gyöngyöt veszel az mindig is vad lesz,szinte menthetetlen,viszont ha úgy döntesz hogy te nem kísérletezel akkor fogod az egyik szárnyát és az 1. 5db tollát levágod a felénél,ez álltal nem lesz egyensúlyban a levegőben és nem fog próbálkozni sem,ám ha mindkét oldalt leszeded akkor egyensúlyba lesz,még azt szoktam csinálni hogy ások le nekik oszlopokat olyan 50-70 cm magasságig,vagy leütök 2 karót egymástól 1m re és felül összekötöm egy másikkal,ezekre nagyon szeretnek felülni és nem a kerítésre fognak felmászni,sok sikert
2017. febr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget.:-)
2017. febr. 6. 18:42
 8/8 KRNAC2003 válasza:
én bezártam egy ketrecbe őket (mikor vettem) és utána mikor láttam hogy nem külön akarnak enni hanem velük(a többi tyúkkal) akkor kiengedtem őket és simán elviselték egymást...hogy ki-e röpül?-ha szabadtéri akkor biztosan elkalandozik a szomszédig de tovább biztos nem.Én azt tudom ajánlanni hogy napos gyöngytyúkot vegyél és akkor azon a helyen fog felnőni,még eszébe sem jutna elmenni onnan.
2017. febr. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!