Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Haszonállatok

A kérdés

Meddig kell 2 óránként etetni tápszerrel a kisbárányt? Most egy hetes,5. napja kapja a tápszert cumisüvegből.

03-20 23:06  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Én egy hétig etettem őket naponta hatszor három óránként, de vannak, akik születésüktől fogva naponta négyszer etetik csak őket. Egy étkezést már kihagyhatsz, felesleges két óránként etetni.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 03-20 23:16 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

És éjszaka kell még etetnem szerinted? Most etettem az előbb, de nem volt annyira éhes. Az állatorvos azt mondta, hogy 2 hétig 2 óránként kell éjjel nappal...Viszont úgy látom, nem igényli.

# 2/5Időpont 03-20 23:19 Privát üzenet
Én nem etettem őket éjjel soha. Reggel 6-kor volt az első evés, este 9-kor az utolsó. Nézd, ha az állatorvos ezt mondta, akkor biztosan van benne valami, nem akarom a szakembert megcáfolni. Nem vagyok tapasztalt "birkás", tavaly tavasszal került hozzánk két kisbárány, őket neveltem fel, cumiztattam őket tehén tejjel, persze a juhász segítségével/tanácsaival. Átlagosan 2,5-3-3,5 decit kaptak egy evésre az első héten, nem igazán igényeltek többet. A juhász ismerősöktől tudom, hogy ők nem szoktak sokat szórakozni velük, naponta négyszer etettek születésüktől fogva. Szerintem nincs szükségük a két óránkénti, illetve az éjszakai evésre, főleg ha úgy látod nincs is igénye rá. Próbálj több időt hagyni az evések között, figyeld mennyit kér a bárány, és ahhoz igazodj. Én úgy csináltam, hogy ha láttam egy-egy etetés után, hogy még tudna enni, akkor a következő cumi alkalmával már több tejet kapott, illetve amikor már ritkítottam az etetéseket, akkor is figyeltem arra, hogy elegendő mennyiséget kapjon.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 03-20 23:35 Privát üzenet
Mikor választottátok el őket (első 24/48 óra, vagy később)?
Nyilván kaptak fröccstejet, különben nem élnének.
Mennyit szoptak az anyjuknál ezen felül?

Belinkelnétek a tápszert, mivel tetettek? ez utóbbi érdekelne leginkább! Nagyon szépen köszönöm!
(tehéntejtől szerintem elpusztul: beerjed az oltógyomorban) A szakkönyvek szerint is egy speciális keverék kell nagy odafigyelés.

Önetetőt mikortól használtok?

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 03-21 00:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

3 napos korától etetem tápszerrel, amit éppen gyorsan tudtam kérni egy anyukától. Sima gyerek tápszer. A tehéntej is jó, csak keverni nem szabad, legalábbis a doki nekem ezt mondta. Köszi a választ, sokat segítettél.

# 5/5Időpont 03-21 06:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tegnap előtt volt a híradóban egy ilyen kisoroszlános videó, és a kommentárban azt mondták, hogy cumisüvegből etetik a kicsiket. De miért nem hagyják, hogy az anyjuk etesse őket?..
Árván maradtak a 2hetes kiscicáim. Jelenleg 4óránként etetem cumisüvegből őket, de az egyik a 3közül sehogysem hajlandó kakilni. Próbáltam simogatni langyos vizes vattakorongal de..
Szopós bárányaim vannak. Nekem kell őket szoptatni cumisüvegből. Valakinek valami tapasztalat? Ötlet? Tipp?
Van egy egy hetes kecskegidánk cumisüvegből etetnénk, de hogy?
Mivel tudom felnevelni a kisbárányt?
Tegnap születtek kismalacok és 15 lett. Az egyik nagyon kicsi és gyenge nem tud enni, mert mindig ellöki a többi kismalac ha 2 napik cumisüvegből etetem akkor visszafogadja majd..

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Haszonállatok rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu