Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Meddig kell 2 óránként etetni...

Meddig kell 2 óránként etetni tápszerrel a kisbárányt? Most egy hetes,5. napja kapja a tápszert cumisüvegből.

Figyelt kérdés
2017. márc. 20. 23:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egy hétig etettem őket naponta hatszor három óránként, de vannak, akik születésüktől fogva naponta négyszer etetik csak őket. Egy étkezést már kihagyhatsz, felesleges két óránként etetni.
2017. márc. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És éjszaka kell még etetnem szerinted? Most etettem az előbb, de nem volt annyira éhes. Az állatorvos azt mondta, hogy 2 hétig 2 óránként kell éjjel nappal...Viszont úgy látom, nem igényli.
2017. márc. 20. 23:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem etettem őket éjjel soha. Reggel 6-kor volt az első evés, este 9-kor az utolsó. Nézd, ha az állatorvos ezt mondta, akkor biztosan van benne valami, nem akarom a szakembert megcáfolni. Nem vagyok tapasztalt "birkás", tavaly tavasszal került hozzánk két kisbárány, őket neveltem fel, cumiztattam őket tehén tejjel, persze a juhász segítségével/tanácsaival. Átlagosan 2,5-3-3,5 decit kaptak egy evésre az első héten, nem igazán igényeltek többet. A juhász ismerősöktől tudom, hogy ők nem szoktak sokat szórakozni velük, naponta négyszer etettek születésüktől fogva. Szerintem nincs szükségük a két óránkénti, illetve az éjszakai evésre, főleg ha úgy látod nincs is igénye rá. Próbálj több időt hagyni az evések között, figyeld mennyit kér a bárány, és ahhoz igazodj. Én úgy csináltam, hogy ha láttam egy-egy etetés után, hogy még tudna enni, akkor a következő cumi alkalmával már több tejet kapott, illetve amikor már ritkítottam az etetéseket, akkor is figyeltem arra, hogy elegendő mennyiséget kapjon.
2017. márc. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mikor választottátok el őket (első 24/48 óra, vagy később)?

Nyilván kaptak fröccstejet, különben nem élnének.

Mennyit szoptak az anyjuknál ezen felül?


Belinkelnétek a tápszert, mivel tetettek? ez utóbbi érdekelne leginkább! Nagyon szépen köszönöm!

(tehéntejtől szerintem elpusztul: beerjed az oltógyomorban) A szakkönyvek szerint is egy speciális keverék kell nagy odafigyelés.


Önetetőt mikortól használtok?

2017. márc. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3 napos korától etetem tápszerrel, amit éppen gyorsan tudtam kérni egy anyukától. Sima gyerek tápszer. A tehéntej is jó, csak keverni nem szabad, legalábbis a doki nekem ezt mondta. Köszi a választ, sokat segítettél.
2017. márc. 21. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!