Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A nyuszimnak nagy baja lehet?

A nyuszimnak nagy baja lehet?

Figyelt kérdés
Nem tul oreg, kb 2-3 hónapos tobszor volt hogy kidudorodott a szeme, és konyyezett meg csillogott. Utoljára,ma delutan levittem kikotottem a hoszzú pórázt es elbujt a bokorba es ott volt ilyen a szeme, de egyszer a lakasba is előfordult.

2017. máj. 4. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ilyen nálunk is történt, bár mi húsállatként tartjuk a nyulat, nem hobbiállatként. Egyszer fordult elő és pont a vágás előtt Így nem vittük orvoshoz.

Ha te hobbiállatként és nem ebédként tekintesz rá, mihamarabb állatorvost javaslok.

2017. máj. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A szemgolyója dudorodott ki vagy a kötőhártyája? Egyébként szerintem attól van hogy stresszel, ilyenkor van egy jellegzetes dülledt szemű arckifejezésük. Ezt meg felejtsd el hogy kikötöd valahova pórázzal, főleg ilyen fiatalt, nagyon hamar felakaszthatja magát valahova és baja eshet. A bokorba is azért bújt el mert félt.
2017. máj. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne vidd ki szerintem. Nekik ez fölösleges nagy stressz. A nyuszi zsákmányállat, folyamatosan fél szinte, hogy mikor nyírják ki. Függetlenül, hogy életükben nem láttak még ragadozót, ez beléjük van kódolva. A nyuszik "stresszközpontja" a szívük, ha nagyon megijed, akkor meghalhatnak. Nálam pl.: a nyuszi és a kutya össze van szoktatva, jól elvannak egymás mellett évek óta(!). Múltkor a kutya bepörgött, és egyet ráugatott a nyuszira(játékra hívta). A nyuszi úgy megijedt, hogy konkrétan berepült a három méterre lévő ketrecébe, és látszott a szemén, hogy retteg. Akkor se akart kijönni, amikor a kutyát már nem látta. Úgy hogy ez nagyon kiszámíthatatlan, amikor leviszed - nem tudom, hogy kertbe, vagy utcára - bármikor megjelenhet egy macska, vagy bármi, és sokkot kaphat a nyuszi. Szerintem jobb lenne neki, ha csak a lakásban mászkálni, ott valószínűleg biztonságban érzi magát.
2017. máj. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!