Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen fajtájú tyúkot érdemes...

Milyen fajtájú tyúkot érdemes tartani, elsősorban tojás céljából? Természetesen később a húsáért is. Honnan érdemes beszerezni, mekkorát?

Figyelt kérdés

Az alábbi fajtákat néztem: itáliai,japán,tojóréce.

Minden érdekel róluk, hogy bírják a hideget, mennyire repülnek,mekkora,mennyi tojást tojnak,mivel érdemes őket etetni. Maximum 10 tyúkot tudok tartani.



2017. aug. 15. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem ha ennyire nem értest hozzá , először valami szakkönyvet kellene venned, vagy olyan emberektől megkérdezni akik bővebben felvilágositanak, megtanitanak erre. Vagy


[link]

[link]

2017. aug. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt ne! .Nem gondolom hogy szakkönyv kellene ehhez. Interneten én is olvastam ezt-azt,számokat,adatokat, engem személyes tapasztalatok érdekelnének,akik tartanak vagy tartottak is több fajtát,az jóval többet érhet,mint bármilyen cikk vagy írás. Akinek még nem volt az is leírhatja,de elsősorban személyes tapasztalat érdekelne.
2017. aug. 15. 12:59
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Mi az hogy ezt ne? :D Ez jó vicc. Csak azt tanácsolta hogy olvass utána szakkönyvekben pont ezért, mert interneten "ez-az" van leírva, itt éppen ez, máshol éppen az és lehet az pont az ellenkezője.


Meg ha jól utánaolvasnál akkor tudnád, hogyha kifejezetten tojástermelés a cél akkor nem éri meg "bohóckodni" japánokkal meg itáliaiakkal, hanem tojóhibridet kell tartani. Mert pl hiába tojnak jól egész nyáron a japán tyúkjaim, ahogy jön az ősz és a tollváltás úgy állnak le a tojással egész télen.

2017. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem olyan hangnemben írtam hogy ezt ne. Csak sajnosnem tettem smiley jelet.)Köszönöm a válaszodat. Mi a gond az itáliaiakkal? Elvileg sok tojást tojnak, ők is megállnak télen a tojással, na és mennyire repülnek? A tojóhibridből is van ezerféle (gondolom mint laikus).A tojó récét között is. Nem tudom hogy termelőtől,magánszemélytől érdemes vásárolni,esetleg facebookos csoportban. Minden este olvasgatok,de gyerek mellett nem az a célom,hogy több száz tojást termeljek,csak magunknak,lehetőleg minél egészségesebbet.)Nekem az is segítség ha valaki ezekre itt válaszol. A cikkeket is el fogom este olvasni,amint több időre géphez jutok.
2017. aug. 15. 15:18
 5/8 A kérdező kommentje:
Tetra SL tojóhibrid?Beszerezni honnan?
2017. aug. 15. 15:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Én pl úgy oldom meg hogy mindig legyen tojás, hogy krédliket, japánokat és sima kettős hasznosítású tyúkokat tartok együtt. Így amikor az egyik fajta kimerül a tojásból a másik általában épp tojni kezd és így mindig van friss tojás.
2017. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
A tojójérce mióta fajta :D látod ezért kell neked inkább elsőre könyv.Szerintem veszel vörös kettőszhasznút az pont jó neked 9 tyúk 1 kakas ennyi.Kis ól ülőrúddal homokos aljzattal.Ennyi.
2017. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem csak azt tarthat tyúkot aki szakkönyvet olvas..azért mert nem vagyok kikupálódva benne még tarthatok más fajtát is mint amit írtál. Szerintem. Gyereket nevelni se csak szakkönyvekből lehet..akik meg csak onnan tudnak azokon meg is látszik..a kertészkedéshez se kell szakkönyv. Az ember kitapasztalja..
2017. aug. 15. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!