Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mivel tudom legegyszerűbben...

Mivel tudom legegyszerűbben etetni a jércéket? Hol tudom beszerezni a hozzávalót?

Figyelt kérdés
Kukoricadaráról hallottam,de nekem nincs darálóm. Esetleg készen nem lehet kapni? Táppal nagyon nem szeretném.. Azt tudom hogy lehet még etetni maradékkal, és hogy meszet is érdemes vásárolnom.

2017. szept. 4. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Meszet akkor adj ha tojnak.De akkor se sokat mert megkeményszik a tojás.A táposnak meg mond hogy darálja le vagy adjon már készet.Én ajánlom hogy minél több mindent kapjanak mert a kukorica meg mész locitrom nekik.Adhatsz szemesen is mást pl kölest,búzát napraforgót,árpát stb mert minden magevő szárnyasnak szüksége van a változatos takarmányra.Ha meg nem akarsz ennyi mindent adni akkor pótold a vitamint por,folyadék,takarmány formájában.
2017. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A mész nem csak a tojás miatt kell nekik, hanem a csont és a toll növekedéséhez. Milyen helyen fogod tartani őket? Szeretik a füves udvart, ahol kapirgálhatnak, csipegethetik a zöldet. A takarmányuk kukorica,, búza, árpa, napraforgó és valamennyi szója darálékából álljon. Kilónként egy teáskanál sót is tegyél bele. Ha szűk helyen vannak, fellép a kannibalizmus, ki fogják kezdeni egymást. A boltosok erre kakasport szoktak ajánlani, de az annyit ér, mit halottnak a csók.

Menj el olyan takarmányboltba, ahol kutyakaja is van, vegyél fagyasztott darált szárnyas szalámit. Ez baromfiak vágóhídi hulladékából van, tartalmaz tollat is, ami kell a ciesztin miatt. Ennek a hiánya okozza ugyanis a kannibalizmust. Először gyanúsan méregetik majd, alg merik megkóstolni, de egy-két nap múlva a kezedből kiverik a tálat, amikor bemész hozzájuk húspépet adni.

2017. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!