Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen haszonállatot tartsak...

Milyen haszonállatot tartsak kezdőként?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem el állatokat tartani. 10 tyúkkal, 2 kacsával és két anyanyúllal kezdtem. A kacsákat és két tyúkot elvitt valami, jó tanulópénz volt. A 8 tyúk szépen hozza a tojásokat őket majd később vágom le. A két anyanyúlnak lettek fiókáik, összesen 11 ők már a fagyasztóban vannak. Szeretném bővíteni az állományt, venni még tyúkot, egy bak nyulat, kacsákat. Emellett valami újjal próbálkozni, mit ajánlanátok? Van egy kisebb, kb negyed hektárnyi legelő terület, főleg gyümölcsfák vannak rajta, tehát a kecske kizárva. Jó lenne olyan ami lelegeli. Szeretnék később sertést is tartani. Itt a tél ilyenkor ráérnék csinálni a leendő állatoknak ólat. Az, hogy etetni kell és rákölteni kevésbé zavar, ha tudom normális eredetű húst eszünk.
2017. okt. 21. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:

A kecske lett volna az ötletem amíg nem olvastam a gyümölcsfákat, kár érte mert annak van még jó hús és tejhozó képessége. De így inkább juhokat tudsz ott tartani, az is ad húst, bár nyírni kell évente. Ami legel még az a lúd, ők szaporodnak is szépen és én például szemes takarmányt egyedül este kell nekik adjak egy keveset, mert egész nap legelnek és nem igénylik. Ők szaporodnak is, ha kialakult a gúnár-tojó csapat. A sertés is jó ötlet.

Nekem sajnos nincs lehetőségem nagyobb testű haszonállatokat tartani, így én a nyúl-kacsa-liba-csirke vonalon meg kellett sajnos álljak.

2017. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És kb mennyi lúd legeli le ezt a területet? És mennyi juh? A juhval még az is a bajom, hogy úgy tudom a bak húsa nem jó. Vagy rosszul tudom? Meg persze a nyírás. Meg nem tudom ők mikor lesznek vágásérettek, vagy szaporíthatóak.
2017. okt. 21. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt pontosan nem tudom mennyi lúd lenne elég rá, én hobbiból kezdtem nekik aztán szaporodtak. A lúd úgy működik hogy tavasszal kotlanak, kikeltik a saját fiókáikat és nevelik is őket, ezek a fiókák kb mostanra lettek vágásérettek nálam (persze nem pumpáltam őket táppal, hanem csak kicsiként kaptak egy darabig amíg nem legelhettek, azóta füvön élnek így nyilván nem olyan gyorsan lesznek kövérek).


A juhokról nem tudok sokat nyilatkozni mert nem volt még nekem személyesen, viszont a kos húsa csak ivarérettség után lesz más ízű, ha még "bárányként" van vágva akkor ugyanolyan mint a többié. Ez után érdemes lenne akkor utánaolvasnod, nekem van olyan kollégám aki tart juhokat és rendszeresen vágja is őket, sőt, juhsajtot is készít amikor van rá alkalma.

2017. okt. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak ha szeretnék kis bárányokat, kell kost is tartanom.
2017. okt. 21. 11:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez csak akkor igaz ha nincs a közelben juhnyáj, a második szomszédom egy hétre elvitte a két nőstényt a koshoz ott voltak a nyájjal és visszahozta, tavasszal pedig születtek a kicsik. De ha nincs ilyen lehetőség valóban kell egy kos is.
2017. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bronzpulykát és gyöngyöst tartanék a legelő miatt. Mind a kettő jól érzi magát ilyen területen.
2017. okt. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyöngytyúkot csak akkor ajánlott tartani, ha az illetőt és a környéken lakókat nem zavarja az állandó hangoskodásuk ( éjszaka is ).
2019. máj. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!