Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szeretnék megkérdezni tud e...

Szeretnék megkérdezni tud e valaki olyan tyúk telepeket Kisbér környékéröl amelyikben dupla sárgáju tojás termelés van? . /fehérhushibridtyúk/.

Figyelt kérdés
nagyobb tételben érdekelne mert szeretnék egy kis pénzt csinálni belöle mert rokant nyugdijas vagyok és a 14 éves leányomat egyedül nevelem

#tyúk telepek
2017. nov. 4. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Dupla tojássárga ritka dolog, általában az első hónapokban lehet vele találkozni, amikor a jérce elkezd tojni és még nem áll be neki rendesen a tojástermelési folyamat.

Viszont igen veszélyes, mert ilyen nagyméretű tojásrakásba belepusztulhat a madár (Tojástartó leszakadása, kloáka szétrepedése miatti fertőzés, tojásmegragadás, azaz nem tud megtojni stb.)

Így ilyen tojástermelés nem létezik, csak néha felbukkan egy-egy.


Fehér húshibridek pedig kb. alkalmatlanak a tojásrakásra, de a legtöbb nem is jut el odáig, mert másfél, két kilóson találkoznak a késsel, ha nem a szervezetük nem igen bírja a gyors hízást, tömegnövelést és belepusztulnak.


Nem tudom, pontosan mit szeretnél tudni, miből akarsz pénzt keresni, de jó kis paraszttyúkok szépen elvannak vegyestakarmányon, konyhai zöldhulladékon, gyepen és a házi tojás is valamivel mindig drágább, az ünnepekre pedig drágul a tojás.

Különben a tél a legtöbb állat számára a pihenés időszaka, nincs ez másként a tyúkoknál sem, télen csökken a tojástermelés. Fűteni, világítani lehet rájuk, de szinte felesleges, mert a szervezetüknek pihenniük kell.


Remélem segítettem.

2017. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talán a csibegyárból akar keltetésre alkalmatlan tojásokat.

De hogy ebben mi az üzlet nem tudom.


Nyilván nagyobbak, de ilyen selejt tojásokat nem szoktak darabra kiskereskedelmi szinten árulni.

2017. nov. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!