Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen állatok vannak amik...

Datruth kérdése:

Milyen állatok vannak amik legelnek?

Figyelt kérdés
állattartással szeretnék majd a jövőben foglalkozni de nem tudom a teljes kört hogy melyikek azok amik legelnek

2018. jan. 5. 13:28
 1/8 Derwana ***** válasza:
40%

Ló,tehén,kecske,szarvas,őz,bika,bárány,

bak,antilop,stb...

2018. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
azért nem mindegyik egyformán legel, a ló pl eléggé válogatós, sokminden fúfélét otthagy meg a fű tetejét harapja csak le, a tehén sokmindent lelegel, a birka a legjobb mert mindent lelegel és közvetlen a föld fölött harapja el a füvet, a kecske csak akkor legel amikor semmi mást nem talál (ha van fa is akkor előbb azt eszi meg)
2018. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

miért mi az még amit a kecske főként eszik és nem fű?

egyébként az mindegy hogy mennyit legelnek és hogy milyet szeret meg milyet nem mert nagyapámnak van legelője nem tudom pontosan mennyi de pár száz hektár szóval azon talál mindenféle füvet még bokros részt is.

Gondoltam hogy a jövőben belekezdenék én is az állatokba ezt a nagy hátteret kihasználva,csak nem tudom hogy melyik állattal kezdjem,

kezdő tőkének körülbelül 100-200-300 ezret gondoltam.

mindent meghalgatok!

előnyök sorrendben:

1.táplálkozása nagy része vagy az egész a legelés legyen,+ jó ha lehet neki adni moslék féléket.

2.olcsón lehessen beszerezni és a növekedésével nőjjön az ára pl: csirke.ezt.

3.mindenapi pénz hozam pl:csirke a tojással ,

4.nem fontos de jó azért ha erős pl: tehén

2018. jan. 5. 22:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Pár száz hektár legelője van nagyapádnak, és itt kérsz tanácsot a gazdálkodásra? Ha ő nem tud neked tanácsot adni ekkora földterülettel a háta mögött, akkor senki.
2018. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
liba, pulyka, gyöngyi, nyúl, tengerimalac, óriásteknős, sáska, amúr, viziló
2018. jan. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 1


A bak az milyen faj?

És a bárány?

2018. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 .,,.,,.,, ***** válasza:
És a tehén?
2018. jan. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
na meg a bika sem egy állatfaj.
2018. jan. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!