Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Valamit tehet a jegyző?

Valamit tehet a jegyző?

Figyelt kérdés
Adott 2 ingatlan, aminek 1 közös kertje van. A jegyző által meg van határozva, hogy egy ingatlanon 10 tyúk tartható. Vagyis ezen a területen összesen 20 tyúk tartható. Ha van 18 tyúk és 4 kakas, és a szomszédokat zavarja a kakas kukorékolása, akkor tehet valamit? (Mivel nincs külön meghatározva, hogy hány kakas tartható)
2018. máj. 1. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom nem úgy van meghatározva hogy "tíz tyúk tartható" hanem hogy "tíz baromfi tartható", ergo kakasokkal tyúkokkal együtt lehet tíz, nem úgy hogy tíz tyúk és két kakas. Ergo két baromfival több van mint kellene. Vágjatok le két kakast, amúgy is nagyon sok a 18 tyúkhoz, bőven elég a kettő is. Ha a szomszédot tovább zavarja a kukorékolás akkor elvileg erre a 20 baromfis dologra nem hivatkozhat, viszont indíthat birtokvédelmet a zaj miatt, aztán vagy lesz valami, vagy nem.
2018. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Közben voltam a jegyzőnél, amit én tudtam törvényt, az régi, a mostani szerint a jelenleginél sokkal több tyúkot is tarthatnánk (ha jól emlékszem ingatlanonként 20 darabot), a kukorékolás ellen pedig nem csinálhatnak semmit.
2018. máj. 3. 16:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Örülök neki! Egyébként átérzem a helyzetet, mi külterületen lakunk, egyes szomszédok disznót, birkát és szarvasmarhát is tartanak, de betalált mellénk egy ilyen "elit felszínes kivagyiságra hajtó paraszt" típus akinek az se lenne elég jó ha japánkert és szökőkút lenne az udvarunkban, és folyton problémázik hogy csirkék vannak. Hol tartsak csirkét ha nem a külvárosban, talán panelban? Igazából nem látja át hogy ő lakik rossz helyen ilyen szempontból, nem én.
2018. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mi annyira nem külterületen lakunk, de egy alapvetően eldugott utcába. Amikor még beköltöztünk, akkor csak a miénkhez hasonló házak vettek minket körül, illetve egy nagy üres telek. Épült az évek alatt 2 társasház. Valószínűleg ők nem nézik jó szemmel. De ezzel nem tudok mit csinálni, nem fogjuk azért levágni az összeset.
2018. máj. 3. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!