Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Libát vagy tyúkot érdemesebb...

Anna9 kérdése:

Libát vagy tyúkot érdemesebb tartani?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok és valahol azt olvastam , hogy a liba ,,kedvesebb".
2012. márc. 11. 17:58
 1/8 anonim válasza:
Akkor nem hallottál még a buta libákról? Csak a kis libák kedvesek, mikor megszületnek, mikorra pedig megnőnek, akár a házőrző kutya szerepét is átvehetik. Akkor ha van egy kis gyermeked a házban, oda nem jók a libák, mert megtámadhatják a gyereket. Ugyan a liba húsa sokkal finomabb, mint a kacsáé, ezen szempontok mellett mégsem javaslom. Amellett többet is kell neki enni adni. A tyúkok ilyen szempontból megbízhatóak, mert azoknak nem kell annyi hely sem, mint a libáknak. Kisebb helyen bezárva, egy kis kakas jelenlétében, hidd el jobban jársz!
2012. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Kacsa helye tyúkot szerettem volna írni, bocsánat!
2012. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a tyúkra szavaznék. Egyrészt könnyen jól tartani, megadja a napi tojást (már amikor megadja), és ha nekiszalad a késnek, sokkal változatosabb módon el lehet készíteni, mint a libát.


A liba leginkább csak sütve jó, de azok közül is csak a hízott liba, ehhez viszont tömni kell, ami jó pár hetes napi kemény elfoglaltság, és aki nem tanulta, annak bizony nem is nagyon fog sikerülni!


Ha kezdő vagy, kezdd a tyúkkal!!!

2012. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 multigenius ***** válasza:
a liba nem mindig kedveseb nekünk volt sok és egy mindig elől volt és egy szer átjött haverom és letámadta a haverom is meg a rotijátis (a roti házőrző volt ) a kutya az elszaladt haza a haverom meg a fára a "liba jobb mint a kutya" meg mint minden de vigyáz mert neked is neked mehet ha nem tudod kezelni szerintem ha nem félsz libát ha félsz a baromfitól kezd tyúkkal....... de ha a nőre gondolsz libát mindenféle képen
2012. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tyúkot. A kacsa "pazarolja" az ételt: belemártja a csőrét a takarmányba, aztán a vízbe hogy lenyelhesse, így a fele kiúszik a csőréből amit már nem tud felenni. A tyúk tojása is jobban hasznosítható és a húsa is.
2012. márc. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tyúkot javaslom.

Libát akkor ha házőrzésre kell!xD Arra nagyon jók főleg a gunár libák.

2012. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

A liba kedvesebb? Hah!

Ezer éve vannak tyúkjaink, egyszer voltak libák, soha többet!

Mindent összef**nak, tollukkal volt tele az udvar, folyton szedegethettem. Az egyik gúnár volt, na az minden volt, csak kedves nem. Seprű nélkül nem mertem bemenni hozzájuk. Aztán le lettek vágva. Hát jobb lett volna lelőni őket. Nagyon kemény bőrük van, alig lehetett elvágni a nyakukat. A feldolgozásba szabályosan beleizzadtam. Soha többet.

2012. márc. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én mind a kettőt javaslom! http://www.youtube.com/watch?v=z7QdfsabSCo Ez bizonyítja hogy a liba is tud kedves lenni! Nekem mind a kettő féléből is van, és nagyon szeretem őket!
2013. jan. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!