Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lehet valahol Magyarországon...

Lehet valahol Magyarországon lámát simogatni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 29. 15:34
1 2
 11/15 TJózsef válasza:
100%
Baranyában, Gödre vagy Baranyajenő... Magántulajdonú kert, szeretik a látogatókat és szabadon sétál láma, csacsi, kecskék. Ha kell, pontosítom a helyszínt. Út mellett, a falu közepén, szabadon.
2018. aug. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%

1-2 éve kiadtak egy miniszteri rendeletet, ami megtiltja az állatsimogatást, szóval nem az állatkertek a hibásak.

Én 3 éve még tigriskölyköt simogattam Felsőlajoson, de már nem lehet.

Állatsimogatásra ha jól tudom, csak a veresegyházi medveparkban van valami lehetőség, ők a kivételek (nyilván oka van).

Ettől függetlenül Felsőlajoson a MagánZoo-ban a lámával meg lehet próbálkozni, amikor eteted esetleg meg lehet simizni. De nem mindig hagyják magukat.

2018. aug. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy tiltaná bármiféle törvényi rendelet a lámák simogatását, mert azon nem vadállatok, hanem háziállatok.

A tigris, oroszlán vadállatok. A láma több ezer éve háziasított állat, ugyanúgy, mint a teve, kecske, ló, szarvasmarha.

A guanaco/guanakó a vad láma.

2018. aug. 2. 14:42
 14/15 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél egyet, és meg van oldva.
2018. aug. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Lámát nem tudom,de mást igen!
2018. aug. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!