Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Fácán csibe keltetés, sima...

Fácán csibe keltetés, sima csibével?

Figyelt kérdés
Üdv.Idén is fogok csirkét keltetni de most arra gondoltam hogy amikor megül a kotló akkor alá tennék 5db fácán tojást (vennék) majd rá 3 napra még vagy 15-16 sima tyúk tojást így egyszerre kellnének.Tudom lehet együtt nevelni és akkor gondolom ugyanazt eszik. Így arra gondoltam hogy kicsit szelídebb állatokat kapnék ha együtt nevelkednének , csupán kedvtelésből mert tetszenek. Így megvalósítható-e? Kérem az olyan kommentet hogy nem ül végig 24 napot a tyúk hanyagoljuk mert az 5 éves kotlóm májustól-szeptemberig kotlik egyfolytában.
2019. jan. 14. 05:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem biztos működni fog.

Az a lényeg hogy úgy tedd alà hogy egyszerre keljenek ki.

Ha a kacsát kikelti akkor ezt is felneveli.

2019. jan. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Simán kikelti és felneveli, nem lesz gond. Egy jó kotlós szerintem a struccot is kikeltené és felnevelné :)

Mi vadkacsákat és fácánokat is keltettünk, s azt is felnevelte.

Az szerintem mindegy, hogy vegyesen lesz a csibékkel, vagy csak fácán, ha emberi környezetben kelnek ki és nevelkednek, mindenképpen szelíd(ebb)ek lesznek. Annyit szerintem tegyél meg, hogy az első pár nap ne ereszd ki őket, legyenek zárt helyen, ha lehet, és akkor még inkább megszokják, hogy te bejárkálsz hozzájuk. Amikor enni adsz nekik, akkor maradj a közelben, guggolj le mellettük, beszélj nekik, hogy a hangodat szokják. Illetve, adj nekik pulykatápot, apróra szétnyomkodott főtt tojást, és hetente párszor (3-4 alkalommal) zöldet, reszelt zöldséget. Szépen felnőnek, de mihelyt idősebbek, próbálkoznak a repüléssel... vagy felülről zárt helyen legyenek, vagy a szárnytollakat kurtítani kell.

Itt amúgy van egy elég jó cikk a nevelésről, csak ez annyiban más, hogy nagyüzemibb körülményekről szól:

[link]

2019. jan. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. ZÁRT fedelű tyúkudvarra sajna nincs lehetőség de kb 8 hetes korukig úgyis az ólba lennének kb olyan 30-40 csirkével de mindenképpen levágott szárnytollal kerülnének ki , ha itt maradnak akkor szépek lesznek de ha elmennek akkor se fogom sajnálni :)
2019. jan. 14. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!