Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nyulat tartani mennyire nagy...

Nyulat tartani mennyire nagy macera?

Figyelt kérdés

Nem húsvéti nyúlra gondolok, hanem saját magunknak gondoltam nyulat tenyészteni. Nem nagy tételben.

Mennyire büdös? Mennyire kényes? Naponta mennyi időt vesz igénybe a gondozásuk? Szabadon tartjátok őket, vagy ketrecben?

Tyúkom és csirkém van. Az ő ellátásuk nem igényel sok időt, megoldhatónak érzem a munkám mellett.

Érdekelne a nyúltartás, de még gondolkozom, hogy belevágak-e.



2019. márc. 27. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

Simán elvannak a ketrecben vagy egy jól zárt, beton alapos ólban.

Széna kell nekik meg nyúltáp és víz. Nem nagy mutatvány.

Nagy, húsfajtát vegyél!

2019. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tyúkoknál kevésbé büdösek, szerintem egyáltalán nem gáz a szaguk. Az etetésnek utána kell nézni, hogy mit lehet és mit nem, de az sem macerás. Arra készülj fel, hogy ilyen téren igényesebbek mint a tyúkok.

Nekünk kis lábon álló fa ólban voltak, aminek az alja kivehető volt a takarítás miatt, illetve a hátsó részén nem tömör deszka volt, hanem lécek, hogy a nyúlbogyó ki tudjon potyogni. Alapvetően tiszta állatok, nem volt sok munka a takarítással. Az egyik ól oldalán volt egy lefedhető lyuk és két fa sín, ahova az elletőládát oda lehetett illeszteni.

Amire figyelni kell az etetés mellet az az, hogy rosszul viselik a stresszt. Az egyik nyulunk úgy pusztult el, hogy egy kóbor kutya beszökött a kertbe, de nem fért hozzá az ólban, mégis elvitte a nyulat a szíve. Nálunk félig kedvencként voltak, főleg a szülők, ők még a nevükre is hallgattak, idővel azt is megtanulták, hogy alkonyatkor oda kell jönni hozzánk, hogy berakhassuk őket az ólba. Külön-külön voltak kint, mert nem akartuk, hogy állandóan vemhes legyen a suta. A felnőtteket nem bántotta a macska, de a fiakat igen. Róka- és kutyabiztos ól kell nekik.

Szerintem nincs velük több munka, mint a tyúkokkal, ha utána olvasol, akkor nem is nehéz, 10 évesen már én is el tudtam látni őket.

2019. márc. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Védeni kell őket a szúnyogoktól, mert ha elkapják a szúnyog által terjesztett mixomatózist, elpusztul az összes nyúl.
2019. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én nyulaimnak egy egész szobájuk van, és az udvar 1/3-a elkerítve. Napközben szabadon mozognak ki-be, ásnak, legelnek, szaladgálnak. Boldogok.
2019. márc. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!