Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyi zöldet és milyen...

Mennyi zöldet és milyen növényeket ehet egy nyúl?

Figyelt kérdés

Egy ismerős meglepett egy nyuszival. Felnőtt nyúl, egyelőre nem szeretnénk levágni. Elkészült a helye, vettem neki nyúltápot, meg gabonafélét, amit ehet. Naponta megeszik egy répát.

Valahol azt olvastam, hogy nem szabad sok nyers zöldlevelű növényt adni neki. Pitypanglevelet szedtem neki, azt nagyon szereti.

Van itthon vetve lucerna is. Milyen mennyiséget adhatok neki, hogy ne legyen tőle baja? Ezeken kívül mit adhatok még neki? Tyúkhúrt? Sárgarépa/pertezselyem levelet? Karalábé levelét?



2019. ápr. 20. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen ne változtasd nagy mértékben az étrendjét, mert felfúvódhat és a vizes növényeket is kerüld (kis koromban, amikor nyulakat tartottunk, nekem ezt mondták). Nálunk volt, hogy a kertben teljesen szabadon voltak a nyuszik nyaranta, csak estére raktuk be őket az ólba és nem lett bajuk, pedig leginkább zöldet ettek. A káposztaféléktől (pl. karalábé) óva szokták inteni a nyulasokat (túlzott gázképződés), de mi kis mennyiségben adtunk nekik, nem volt vele gondjuk. A tyúkhúr, lucerna szerintem nyugodtan mehet.
2019. ápr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyapám mindig akácot adott nekik. Akáclevelet. Imádták.

Másik nagyapám szárított lucernát ad,meg nyúltápot. Ő leadásra tenyészt.

2019. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!