Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha én kistermelőként csirkéket...

Ha én kistermelőként csirkéket akarok eladni húsnak és élve akkor mik ellen kötelező vakcinázni?

Figyelt kérdés
Szóval kistermelésben, ami ugye azt jelenti, hogy nem nagyüzemi termelés/eladás, hanem csak kislétszámban. De úgy tudom a vakcinákat nagy kiszerelésben és nagyon drágán adják és eltartani sem lehet. Ami miatt viszont kénytelen lennék nagyon drágán adni a csirkéket, de azt meg nem venné meg senki vagy csak kevesen vennének. Akkor meg buknék vele. Szóval vannak kötelező vakcinák?
2019. ápr. 25. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A baromfipestis tuti. De a hatósági állatorvos többet tud mondani.
2019. ápr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Nem tudom, most hogy van, de régebben az állatorvos adott annyi vakcinát, amennyire szükség volt, nem kellett nagy kiszerelésben megvenni.Mindenképpen érdemes vakcinázni, mert még mindig olcsóbb, mintha az állomány fele elhullik betegségekben.

2019. ápr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát 2. nem tudom valóban megéri-e, mert eddig sose döglött meg egy állatom sem és sosem volt semmi betegségük.
2019. ápr. 26. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!