Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem akarok teljesíteni egy...

Ha nem akarok teljesíteni egy kötelező tárgyat, akkor meddig adhatom le?

Figyelt kérdés

Szóval most vagyok 2. éves egy egyetemen, de át szeretnék menni másik karra, emiatt 2 emeltszintű érettségit fogok tenni. A szülők egyáltalán nem támogatnak benne, nem szeretnék, hogy elmenjek a jogász képzésról orvosira. Mondtam, hogy passziválom magamat erre a félévre, mert így nem tudok emelt biosz-kémiára felkészülni, de megtiltották. Azt mondták, ha passziválom magamat, akkor többet nem támogatnak és mehetek az utcára.

Valami oknál fogva nagyon nem akarják, hogy orvosira menjek, szerintük az orvosok rabszolgák, nem úgy, mint az ügyvédek, akik élete fenékig tejfel.

Szeptember óta csak olvasgatom a gimnáziumi biológiát és kémiát, de most nagyon neki kellene ülni, hogy megtanuljam az érettségiig. Tudom, valaki szerint már késő, de most itt nem ez a kérdés, hanem az, hogy mivel nem engedik a passziv félévet, ezért leadnék a Neptunban néhány nehéz tárgyat és csak bejárnék a könnyebbekre. Ez lehetséges? Ha igen, akkor meddig?


2018. febr. 15. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ingyen a tárgyfelvételi időszak végéig. Utána fizettetnek pár ezret tárgyanként, de akkor is leadható.

De ha csúszol, az mennyivel jobb, mint ha passziváltatsz?

2018. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem kellen bejárnom, tanulhatnék nyugodtan, de nem fodja fel a családom, hogy orvos akarok lenni ügyvéd helyett. Rengeteg zh van évközben, azokra nincs kedvem tanulni, de így meg nem merek gyakokra sem készületlenül menni, mert beéget a tanár mindenki előtt.
2018. febr. 15. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez egyetemenként változik. Valószínűleg igaza van az elsőnek, de nem tudhatja biztosan. Nézd meg a tanulmányi és vizsgaszabályzatban.
2018. febr. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetemfüggő, hogy meddig lehet leadni a tárgyakat, de szerintem most még le tudod. Vagy már a Neptunban nem jön ki az a lehetőség? Akkor még esetleg a Tanulmányi Osztályon tudod megérdeklődni. :)


Egyébként én is hasonló cipőben vagyok mint te, csak én nem orvosira készülök, hanem gyógyszerészetire, de ugyanúgy egyetem mellett próbálok a kémia-bioszra készülni. Így most nekem is háttérbe szorul a jelenlegi szakom, de az a tervem, hogy ha felvesznek, levelezőn elvégzem (valamennyi idő alatt :P) De tényleg nem egyszerű a készülés. Vizsgaidőszakban jó volt, de most, hogy elkezdődött a félév, ezen a héten nem sikerült úgy haladnom, mint amennyit beterveztem. De szerencsére hosszú még a hétvége.


Amúgy ha most nem halasztol és államia vagy, akkor az azt jelenti, hogy az orvosit csúszás nélkül kell majd teljesítened.


Sok sikert!

2018. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!