Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen mezőgazdasági tevékenys...

Milyen mezőgazdasági tevékenységet lenne érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, most végeztem közgazdászként és munkát keresek, de mellette szeretnék mezőgazdasági tevékenységet folytatni, kezdésnek úgymond "mellékállásban". Adott 1 ha földterület illetve istálló, és a munka sem esik nehezemre! A szaktudás valamely része szüleim részéről megvan. Kérdésem az lenne mi az az ágazat amit ezekkel az adottságokkal eltudok kezdeni és a késöbbiekben tovább fejleszteni hogy akár főállásban is ezzel foglalkozzak majd? Bika nevelést ajánlották eddig, amihez lenne talán elegendő kezdő tőkém.De szívesen fogadok más ötleteket, lehetőségeket. Köszönöm.

2019. jún. 15. 10:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
A legjobb az, ha másokkal dolgoztatsz a saját földeden. Tehát te kitalálsz valamit, ők meg megtermelik neked minimálbéren! Ez így jövedelmező. De hát közgazdász vagy, pontosan tudod, hogy mi a dörgés, hogy lehet az adóval játszani, nem hiába akarsz te mezőgazdasággal foglalkozni... terület alapú támogatások stb... ingyenpénz minden mennyiségben.
2019. jún. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az előzőnél költségesebb a ló vagy szarvasmarhával való foglalkozás.Minkettő állatnak a trágyájára komoly kereslet van. A megmaradt földrészen lehetne takarmányt termeszteni,ha marad belőle akkor az is eladható. Ha ügyes közgazdász vagy,akkor csontra kiszámolod.
2019. jún. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Első na inkább azon gondolkozzál,hogy a mai világban ki menne ki mondjuk határba dolgozni ? Mit tudom én akár epret szedni is ? Munkaerőhiány van hát hogy fog találni munkást ?
2019. jún. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második hozzászólást! Az elsőben érzek némi kis iróniát 😀 Egyébként igen, a számok megvan hozzávetőleg, de tisztában vagyok vele hogy a mezőgazdasághoz nem elég egy kockás füzet. A kérdésem arra irányult hogy minek van mostanában kedvező piaca, illetve annak mekkora kockázatai lehetnek.
2019. jún. 15. 22:27
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Mostanában nagyon keresett lett a csicsókában található szaponin. Ha fiatal lennék, megkeresném a piacát, és csicsókát termesztenék.
2019. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

2-es voltam! Minden mezőgazdasági tevékenységben benne van a siker és a kudarc! Nekem az elkerített portámról ellopják a termést valamint károkat okoz a környezetem mindezt azért,hogy munka nélkül pénzt kapjon!

Csak azért írom,hogy mint várható költség ezt is számold bele!

Lehetne terményekkel is foglalkozni,de a tárolása illetve a tőzsdei indexe miatt neked nem biztos,hogy megtérülne.

A primör árúkra nagy kereslet van eleinte,de tapasztalat hiányában veszteséget okoz, duplázódhat!

Nem ismerem a lehetőségeidet!

2019. jún. 17. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A szarvasmarha 500 Ft jelenlegi vágósúly ára. Hol éri ez meg? 18 bikánál havi 300 ezer bevételt jelent minusz- a költségek.

Nem tudom, hogy te közgazdászként mit számoltál vagy mennyit keresnél, de ennél biztos többet egy munkahelyen!

Sajnos a mezőgazdaság ha nincs több hektárod elég nehéz jövedelemforrás.



Ló bértartás esetleg.

2019. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
egyet értek a hetessel. Nekem jelen pillanatban van egy ismerősöm aki úgy döntött (mondta is) ,hogy abbahagyja a szarvasmarha tenyésztést . Felszámolja ! Azt mondta,hogy már nem bírja inkább elmegy rendes munkahelyre. 41 éves. Nem öreg egyébként csak belefáradt már. Nehéz eladni is jószágokat. Beszéltük is,hogy manapság már nehéz eladni kecskét,tehenet,birkát és a többi haszonállatot. Az ember inkább bemegy a boltba is megveszi a húst.
2019. jún. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Bocsi, de ha nem értesz hozzá, bele se kezdj... ha komolyan kérdezted, keress valakit, aki legalább ezt tanulta, tudja mit csinál. Ha mégse, akkor az első válaszát ajánlom, bocs.

Állattenyésztést nem ajánlom. Nincs normális munkaerő, csak a pénzt viszi, ha csak nem vagy "tűzközeli"....

Növénytermesztésnél kb 2 kultúra, amit nagy százalékban termesztenek, kukorica és búza. Mondjuk sokat számit, hogy merre van a területed, annak milyenek a tulajdonságai stb.

2019. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha öntözési lehetőséged van, esetleg csemegekukoricában is gondolkodhatsz.
2019. jún. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!