Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mezőgazdasági témában szeretné...

Mezőgazdasági témában szeretnék kisvállalkozást indítani, esetleg társulással. Hogyan érdemes kezdenem?

Figyelt kérdés

Külföldön, teljesen más szakmából megkeresett tőkém van, amiből szeretnék létrehozni egy kis gazdaságot Magyarországon. Szakmailag még nem értek hozzá és nem is gondolom,h feltétlen a szakmát részletesen meg kell tanulnom, inkább szervezéssel, piacszerzéssel foglalkoznék. Ráadásul a magam kárán tanulás részét is szeretném megspórolni.


Hogyan tudnám a kockázatot csökkenteni és egyáltalán elkezdeni? Amire gondoltam (bár mindenhol van buktató)

1) más gazdákat tanácsadóként felkérni (miért segítené a konkurenciát, ha meg az ország másik végében lakik, nem tudna tanácsot osztogatni)

2) tapasztalt alkalmazott (elég-e, ha kiemelkedő fizetést adok neki, vagy részesedést, hogy a legjobbat akarja ő is nekem?)

3) társulok olyannal, aki ért a szakmához és tőkéje is van (ha ért a szakmához, akkor általábn nincs szüksége pénzre, pénzt kap a banktól, aki csak kamatot kér, nem részesedést)


Melyik (esetleg nem felsorolt) úton érdemes elindulni?


2017. jún. 9. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos ha nem értesz hozzá akkor kezd el tanulni mert rengeteg olyat láttam aki minden felkészülés nélkül neki vágott és most csak rinyál, hogy folyik ki a pénz a zsebéből.

Másik az országban kb. merre próbálkoznál, meg nem mindegy hogy milyen al-ágban szeretnél szerencsét próbálni.

Az hogy csak szellemi munkát akarsz végezni benne megint nem jó ötlet, mert később nem látod át a teljes rendszert.

Magad kárán tanulás mindig lesz, mert mindig felfognak merülni problémák.

Most pedig válaszolok a kérdéseidre:

1. Ha eleget tanulsz akkor tudsz helyileg egymást segítő kis gazdaközösségeket létrehozni így kapsz segítséget, de ehhez jóban kell lenni a környezetedben lévő gazdákkal.

2. Mindegy, hogy tapasztalt vagy pályakezdő legyen, mert ha nem akar dolgozni akkor nem is fog. Itt visszatérek megint a tanulásra, mert ha nem vagy belemélyedve akkor nem tudod éppen mikor mit csinál és akkor lehet az is, hogy az egy napos munka tart egy hétig és stb.

3. Társulás jó ötlet, de akkor megfelelő mértékben be is kell adni. Az első válaszban lévő gazdaközösség sokkal jobb megoldás.

2017. jún. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 letelepedő válasza:
Sikerült megvalósítani? Aktuális még, én is társulnék némi tőkével, szakmai tudással (állattenyésztés).
2020. máj. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!