Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllőm/egzotikus...

Milyen hüllőm/egzotikus állatom legyen?

Figyelt kérdés

Van egy 60x30x30-as akváriumom, illetve sok kisebb is. Ennél nagyobbat hosszra nem tudok elhelyezni.

Már régóta szeretnék valamilyen hüllőt(elsősorban).

Gondoltam a leopárdgekkóra, viszont nagyon sokáig él. Ami alapjáratom tök jó lenne, viszont 20 év múlva ki tudja mi lesz, lehet én sem élek, vagy nem az országban.

Az még előny lenne talán, ha nem csak élő állattal lehetne etetni. De ezt is meg tudom oldani, csak egyszerűbb lenne.

Illetve az sem lenne baj, ha valamilyen szép terráriumot lehetne berendezni neki. (Egy madárpóknak bármilyen szép terrája lehet, úgyis összeszövi.)

Köszi a válaszokat!

Régebben voltak gőtéim, illetve ebihalakat fogdostam össze és vártam, hogy béka legyen belőlük, ha ez tapasztalatnak számít...😂😂



2019. júl. 25. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon van ilyen, a hüllők alapvetően sokáig élnek és az élő eleség a legjobb. Illetve a hely is problémás.

Ha nem tudsz hosszú távra tervezni, akkor inkább rágcsálót ajànlanék, hörcsög vagy ilyesmi.

2019. júl. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Kacsa
2019. júl. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Nézd, ha gekkót szeretnél, de mondjuk nem tudod egy idő után magaddal vinni el is adhatod valamelyik gyíkos-hüllős facebook csoportban. Van egy dolog amit NEM javasolnék, az pedig a sikló. Nagyra megnőnek, szökősek és nem is lehet vele úgy játszani mint egy gyíkkal. A másik pedig hogy (ha nincs velük tapasztalatod) nehéz észrevenni időben ha beteg. A helyedben keresnék pár terrarisztikával kapcsolatos csoportot facebookon. (Több hozzáértő ember véleményét tudod kikérni és még vásárolni is tudsz kisállatokat egyes tagoktól.) Valamint ha megvan milyen állatot szeretnél keress utána a gyakori betegségeiknek/problémáiknak pl melyik hajlamos földevésre, mi és hogyan válthatja ki a pikkelyproblémákat, a szájproblémákat. Szerintem először a tartásukat vedd figyelembe, melyik a legideálisabb, aztán a kinézetüket, és válassz. Itt van néhány csoport amik hasznosak lehetnek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. A gyíkkal sem lehet játtszani. Legfeljebb te játszani próbálsz vele, a szerencsétlen állatot meg közben szétstresszeled.


A hüllők sokáig élnek, a leonak pedig nem is lehet olyan szép, sűrű terkót berendezni, mert az igényei mások. Hüllőt az emberek általában nem akkor szoktak tartani, amikor van épp egy fölös akváriumok és mert miért is ne. A hüllők nagyon érzékeny állatok a környezetükre, sok dologra oda kell figyelni, és legtöbbjük csak élő eleséget eszik. A leírt kritériumaid alapján nem igazán tudok bármilyen hüllőt ajánlani.

2019. júl. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A sisakos kaméleonok általában 2-5 évig élnek, a tartásuk is könnyű a többi kaméleonhoz mérten, de nekik nagyobb hely kell és zárt terrárium, illetve élő eleség. Olvass utánuk, ha érdekel és van rá elég pénzed.
2019. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!