Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy Párduc kaméleonnal mennyit...

ToureDavid kérdése:

Egy Párduc kaméleonnal mennyit lehet törődni mennyire agresszìv? A hím vagy a nőstény a barátságosabb? És egy nőstény mennyire lehet színes?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelnek a kaméleonok azon belul a is a párduc kaméleon azonban nem tudom, hogy mennyire barátságos az emberrel és mennyire lehet ember és egy kaméleon között szoros a kapcsolat.Minden mást el olvastam róla és már meg is van honnan venném azonban kicsit elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban, hogy bánt e majd vagy ilyesmi.

2019. okt. 7. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A kaméleon nem babusgatós állat. Nem igényli, hogy fogdosd.

Kézhez lehet szoktatni, de ha rossz kedvében találod, harapni is tud.

A nőstények kevésbé színesek és a tojások miatt macerásabbak is. Semmiképp ne nősténnyel kezdj.

Honnan vennéd?

Facen lépj be a chameleon fanclub csoportba. Sok hasznos infó és tenyésztő gyűjtőhelye.

2019. okt. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kaméleonok úgy unblock elég temperamentumosak. Korán kell őket kézhez szoktatni, de ami a slusszpoén, hogy túlzásba sem szabad vinni azt, mert nagyon könnyen stresszesek tudnak lenni, akkor meg nem esznek és csomó bajuk van. Első hüllőnek semmiképpen sem ajánlom, de ha tudsz vele foglalkozni, kézhez szoktatni, úgy hogy közben nem is stresszeled ki, akkor "megszelídíthető", kézhez szoktatható. Ez viszont nem azt jelenti hogy lehet majd úgy simogatni, mint egy hörcsögöt.
2019. okt. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Lepitorus ***** válasza:
78%
A kaméleonok annyira macerás tartásúak, hogy sosem értem, miért ajánlják egyesek őket kezdő hüllőnek. Nagyon törékenyek úgy felépítésileg, mint idegileg; amelyik tűri, hogy az ember piszkálja, az is konkrétan belehalhat a stresszbe, ha túl sokat fogdosod. Bántani nem tud, de te nagyon könnyen tudod véletlenül bántani. Ha személyes kapcsolatot szeretnél egy hüllővel, vegyél szakállas agámát vagy kéknyelvű szkinket.
2019. okt. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, lemondtam a kaméleonról.Nem tudtam volna vele mit kezdemi így meg föleg nem , hogy nem ajánljátok kezdőknek.
2019. nov. 12. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!