Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősökkel mit kezdjek?...

A teknősökkel mit kezdjek? Nagyon büdösek! Tanácsokat várnék. Nagyon picik még : )

Figyelt kérdés
Praktikákat,trükköket vagy egyáltalán mit csináljak hogy ne legyen büdös (szobámban vannak),aztmondták h ez sz@arszaguk...de azzal mit csináljak? kivettem az apró kavicsokat is az aljából (ami teljesen beborította az alját,abba ásták be magukat) hátha akkor jobban meglátnám a "szennyeződést" és ki tudom gyors szedni..
2010. júl. 16. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Esetleg, ha kitakarítanád az akváriumot az sokat segítene. 1-2 hét után valóba már elég kellemetlen szaguk van. Az is lehet, hogy algásodik a vizük és annak is van egy sajátos szaga. lehet, hogy sok kaját adtál nekik és az rohad a vízben. Takarítsd ki... ha utána is megmarad a szag, akkor más terv kell.
2010. júl. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha rendesen van takarítva a helyük, nincs beposhadva a víz, nincsenek benne el nem fogyasztott ételmaradékok, akkor nem lenne szabad büdösnek lenni. De lehet hülyeséget mondok, nem volt még tekim. Takarítsd ki az egész akváriumot, mosd ki citromos forró vízzel, a kavicsokat, mindent. Aztán cseréld rendszeresen a vizet. És mindig csak annyi kaját adj, amennyit rögtön megesznek. Ami a vízbe esik, úgyse eszik már meg, csak bebüdösödik. Rem tudtam segíteni.:)
2010. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Látom előző Te is kb ugyanezeket írtad. Bocsi, nem vettem észre.:)
2010. júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Most őszintén mennyi időnként takarítod?

Hetente-kéthetente Kell!

Akkor nem algásodik be, a maradék kaja se rohad, a víz se poshad...

2010. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
tegnapelőtt kaptam és tegnap már nagyon büdös volt. akkor, tegnapelőtt raktam friss vizet..mondjuk a kaját benthagytam..nem tudtam hogy mikor esznek..
2010. júl. 16. 12:15
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha a saját helyükön eteted őket,akkor hetente kell takarítani!Mindig csak annyi kaját tegyél be,amennyi pár falat nekik,aztán megint tegyél egy keveset.Ami megmarad,azt szedd ki!Használj szűrőt,én minden etetés után bekapcsolom kb.15-20 percre,csodákra képes!:)

Ha takarítok,mindig facsarok egy kis citromlevet,és azzal áttörölgetem a cuccokat,és az akvárium belső falát.A szűrőben lévő szivacsot kimosom,mert teli van mindig kajamaradékkal,kosszal.Ez a heti takarítás háromnegyed-1 órát vesz igényebe.

Általában havonta egyszer(tehát minden 4.takarítás alkalmával)az összes kavicsot is kiszedem,átmosom őket,és az egész akváriumot is jól kitisztítom(persze ez olyan,mint a heti takarítás,csak még a kavicsokat is átmosom,ezért ez a havi takarítás kb.másfél-2 órás munka).Így sosem büdös az akvaterrárium,és tiszta is.Ami a teknősökre nézve is fontos,hisz a koszos víztől pl.begyulladhat a szemük!

2010. júl. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és milyen szűrőt? olyan jó, amilyen még a halaknál volt bent?xD
2010. júl. 16. 13:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen,jó,de lehet kapni olyat,ami kimondottan teknősöknek van,és el lehet fektetni.Nekem ilyenem van,csendes és kicsi,de 250l/óra a teljesítménye:)

[link]

2010. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
akkor holnap az első dolgom lesz berakni a szűrőt.. ma takarítottam és már most este megint büdös van -.-
2010. júl. 16. 21:59
 10/10 A kérdező kommentje:
pedig egy másik edénybe kaptak kaját, plusz még ottvoltak egy jó fél órát, hátha sz@rnak oda, de sztm nem sikerült nekik...
2010. júl. 16. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!