Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vannak-e a hüllőknek érzelmei?

Vannak-e a hüllőknek érzelmei?

Figyelt kérdés

2020. febr. 4. 03:05
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Mai tudásunk szerint emberi szempontból értelmezhető érzelmeik nincsenek.
2020. febr. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
56%
Az állatokat ösztönök irányítják, szóval elvileg nincsenek.
2020. febr. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. febr. 4. 06:30
 4/10 anonim válasza:
59%
06:29-es vagyok. Emellett szerintem vannak valamiféle érzéseik, csak nem olyan kimutathatók és fejlettek, mint az embernek.
2020. febr. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Kérdezz meg egy zöld anakondát erről
2020. febr. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Miért ne lennének? Annak aki azzal jön hogy az állatokat ösztönök vezérlik, üzenném, hogy az embereket is.
2020. febr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, ugyanis a násztánc nem jöhet ösztönből, ahhoz örömöt kell érezniük, különben minek csinálnák...
2020. febr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért pontoztátok le a #6-ost? Teljesen igaza van. Az emberi szükségletek is ösztönök. Ösztönből eszünk, alszunk, párosodunk, nevelünk utódokat...

Vannak aktív állatok, ilyen a hízelgő kutya, a bújós macska, a gyászoló elefánt, a meggyilkolt kölye miatt agresszív oroszlán, a depressziós egyedül tartott papagáj stb. Rajtuk látjuk és tapasztaljuk, hogy éreznek. Aztán vannak a passzív állatok, mint a hüllők. Nem látod feltétlen a testbeszédén, de attól még ő is képes érezni. Múltkor pl a tv-ben egy idős kígyóról volt szó, aki amúgy elvan magában, de ha ott a gazdája, máris rajta lóg és vígan tekereg rajta, amíg meg nem találja a számára kényelmes helyet. Pont ezt beszélték, hogy ő is érez érzelmeket, csak nem úgy mutatja ki, mint a legtöbb állat faj.

2020. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Éhséget, fájdalmat, stb... nyilván éreznek, nem tudom mit akar az jelenteni, hogy emberi értelemben vett érzéseik nincsenek, hiszen ezek is azok. Azon túl is vannak érzéseik, mindössze nem társas lények, így az érzéseik nem más egyedek fele irányulnak.


Aki tartott már hüllőt, jobban tudja olvasni a testbeszédük. Egyes fajok nagyon stresszesek tudnak lenni. Ezt onnan látni leginkább, hogy ha egy hüllő nem érzi jól magát, nem eszik. Ennek okozója lehet a legkisebb dolog is. Általában, ha egy hüllőt új helyre raknak egy darabig nem eszik, ha van bent egy másik, aki zaklatja, akkor nem eszik, ha nincs elég búvóhelye, akkor stresszel és nem eszik.


A stresszbe bele is tudnak halni. A testbeszédükön is lehet látni. Ha egy hüllő jól érzi magád, általában kíváncsi, aktívan mozgatja a fejét, öltögeti a nyelvét, felfedez. Ha ki van stresszelve, akkor becsukja a szemét. Volt olyan állatom, aki az új helyre költözés után csukott szemmel járkált egy darabig mindenhova.

2020. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lepitorus ***** válasza:
100%
Alapvető érzelmei minden gerinces állatnak vannak; ezeknek a mélysége viszont fajfüggő. Általában véve a nagyobb méretű ragadozó gyíkok (tejuk, varánuszok) a legokosabbak; közülük tejukkal van közvetlen személyes kapcsolatom, és nekik szerintem kisujjból van annyi érzelmük, mint egy kutyának pl. A skála másik oldalán a vitorlásgekkóm a legbugyutább állat, akit valaha volt szerencsém ismerni :) Amúgy nem vagyok nagy gekkós, de teljesen lenyűgöz, ahogy percekbe telik, hogy észrevegye, hogy beraktam neki ennivalót, úgyhogy róla pl. nem annyira tudom elképzelni, hogy emelkedett lelkivilága volna.
2020. febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!