Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A dínók mikor lettek tollasak?

A dínók mikor lettek tollasak?

Figyelt kérdés
2020. aug. 7. 16:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Pontos év szám kell?

Születési dátum? Kis könyv? Micsoda?

Mikor kialakultad a tollas dinók akkor.

2020. aug. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg úgy gondolják, hogy a kréta idején, vagy annak második felében, de szerintem elképzelhető, hogy már sokkal hamarabb megjelentek az első tollak.


Meg ugye mit veszünk tollnak, mert rengeteg prototípusa, és változata volt a ma ismert tollnak.

2020. aug. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez most vicc vagy beugratós kérdés?


Ha vicc: akkor tollasodtak meg, amikor nyertek a lottón. :)


Ha beugratós: akkor szabad a gazda. :)

2020. aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Travis83 ***** válasza:
81%
Miután elkezdtek randizgatni a tyúkokkal.
2020. aug. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy veszem észre, hogy egyidejűek lehetnek ezzel az újfajta liberalizmussal, ami már persze messze áll a a valóditól. Nem tudom az ötlet honnan jött, mivel bizonyítékot nem találtak rá, hogy valóban tollasak lettek volna, de mivel itt a 21.század akkor változtassuk meg ezt is. Ma már a dínók tollasak, az ember növényevő, nemtelen (legalábbis maga válassza a nemet) és férfi-férfi, nő-nő kapcsolatban élnek. Legalábbis aki követi a divatot xd

Egyébként egyszer láttam egy videót, ahol kifejtik, hogy miért baromság ez a tollas dolog. A címét már nem tudom sajna de nagyon jókat mondtak benne, viszont sajna csak angolul lehet megtekinteni. Keress rá kulcsszavakra sztem megtalálod a videót, abban pontosan elmondanak mindent tényszerűen a szakemberek. Én csak annyit tudok mondani, hogy sztem baromság.

2020. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%
2020. aug. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
18%
Te komolyan az indexen olvasol tudományos híreket? Az hírportál nem tudományos oldal xd
2020. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
A “dinoszaurusz” és a “toll” is elég sokmindent foglal magába. Tollból is volt olyan ami egészen szőrszerű volt (hasonlóan a mai kivi madarakéhoz). A toll kb olyan volt a dínóknak mint az emlősöknek a szőr. Tehát valószínű ,hogy szinte mindegyiknek volt de más-más féle, ahogy szőrből is sok variáció létezik, pl: egy szauropoda annyira lehetett “tollas” (nem madárszerű toll, hanem inkább szőr/ tüske szerű) mint amennyire ma egy elefánt szőrös, viszont a theropodák szinte mindegyike részben vagy egészben egésszen madárszerű toll borította. A mai tényleges -theropoda- dinoszauruszok, a madarak, is tollasak. Úgy ,hogy el lehet felejteni a Jurassic Parkos teljesen csupasz-pikkelyes dínókat és azt is ,hogy ennek köze lenne bármiféle liberalizmushoz...
2020. aug. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan elmélet is, hogy elképzelhető, hogy mind tollas volt. Mivel sokszor csak csontmaradványok maradtak fenn, színről, bőrtípusról, tollazatról igazából nagyon kevés és hiányos információk vannak. Csak feltételezték, hogy hüllőszerű bőrük volt, valójában simán lehet, hogy a t-rex tollas volt, és hasonlók.
2020. aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
7-es. Nézed meg az index-es hivatkozást, mielőtt feleslegesen lobogtatod a szád.
2020. aug. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!