Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A dínók mikor lettek tollasak?

A dínók mikor lettek tollasak?

Figyelt kérdés
2020. aug. 7. 16:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor olvasgasd ezt

[link]

2020. aug. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
Az indexen igazat még nem olvastam de mindegy.
2020. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%
Az index csak átvett egy hivatkozást. Nem kell, hogy az indexet olvasd, nem az lett volna a lényeg.
2020. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Az index olyanoktól vesz át hivatkozást ami az ő olvasói körének és magának az index szerkesztőségének megfelel. Ne vedd már készpénznek. Az a baj, hogy mindent készpénznek veszünk amit egy utolsó semmi hírportál közöl. Hiába hivatkozik vmire, ha olyanra hivatkozik ami neki tetszik. És innentől mindenki elhisz mindent mert külső hivatkozás. Nem azt mondom, egyes dolgokba nem lehet igazság amit lehoz, de ne vegyük már készpénznek. És ha valóban kíváncsiak vagytok valamire, akkor érdemes több oldalról megvizsgálni, mert mondom vannak tudósok akik pont az ellenkezőjét állítják És nem egy ilyet olvastam.
2020. aug. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“mert mondom vannak tudósok akik pont az ellenkezőjét állítják”


Az ellenkezőjét ? Minek ? Találtunk már tollas dinoszaurusz fosszíliákat, ez tény. De még nem biztos ,hogy az összesnek volt valamilyen tollazata, egyelőre csak nagyon valószínű, ez is tény. Mit is állítanak azok a tudósok akiktől olvastál ? Persze, megoszlanak a vélemények (!) a tudósok körében ,hogy melyik mennyire lehetett tollas, de azon túl ?

2020. aug. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
11%
Mindegy nem fogok vitatkozni olyanon ami már 65 millió éve nem él. Főleg nem ilyen topic miatt akarom lepontoztatni magam. Tök érdekes, hogy ez is most jött ez a tollas dínó dolog. Elég rég óta találnak csontokat, de valahogy akkor nem voltak tollasak, csak manapság. Nekem ez egy kicsit furi. A másik, hogy amit láttam videót abban azt elemezték, hogy miért nem lehetett tolluk, hogy az mennyivel később alakult ki. És ezt az akkori időjárásból, klímaváltozásokból, életmódból következtették. Amúgy meg ez is fölösleges vitatéma, mert lehet, hogy egy mutánst találtak és az alapján következtetnek, ezt is sokszor hangsúlyozzák a tudósok. Most gondolj bele, hogy ismerünk bőven 2 méter feletti embert. Ha az emberek mondjuk kihalnak és valaki megtalál egy ilyen csontvázat, akkor azt fogják gondolni, h az ember mint faj, az 2 méter feletti volt. Hát nem, csak éppen egy olyat találtak.
2020. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Őslénytant és politika/világnézeti dolgokat nem keverjük össze. Őslénytant emberek művelik, ki ilyen, ki olyan beállítottságú. Valóban bizonyos beállítottságú emberekből több van. Ám ez a tényeken nem módosít.

Ajánlom ezt a cikket a toll témában: [link]

2020. aug. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
És amikor pikkely lenyomatokat találtak, akkor az az elmélet meg megy a levesbe? Ezt nem értem.
2020. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Általam linkelt cikkben szó van erről. Pikkelyek és tollak nem zárják ki egymást. Sőt, mai dinoszaurusz fajok, vagyis a madarak pikkelyei tollak. A T. rex tollasságát cáfoló publikáció... hogy is mondjam. Nem cáfolja a tollakat, csupáncsak a nagy tollbundát vonja erősen kétségbe. (Média és awesombro-k ebből azt hozták le, hogy cáfolja... hát nagyon nem.) Külön kitér arra, hogy a megtalált pikkely fosszíliák és lenyomatok esetén nem lehet megállapítani, hogy a pikkelyek rendes "hüllő" pikkelyek-e, vagy módosult tollak.
2020. aug. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
17%
Most írtad, hogy nem lehet megállapítani, akkor miért kell úgy írni, hogy biztosan azok voltak. Most ezt nem rád értettem, hanem sok cikkben így írják.
2020. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!