Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A királypitonnak milyen...

A királypitonnak milyen lámpák kellenek?

Figyelt kérdés

Nagyon sok infót elolvastam, de mindenhol mást írnak.

Melegító ízzó, sivatagi izzó, fűtőlap, fütőkábel, UVB izzó stb.

Pontosan melykek kellenek?

Illetve honnan lehet neki medencét beszerezni? A Terrastyle oldalról szerzek be neki mindent, de ott a legnagyobb medence is 30 cm, az elég egy felnőtt királypitonnak?



2020. aug. 13. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
a lenyeg h el ne szökjön 😂
2020. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyugi nem fog.
2020. aug. 13. 13:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A királypitonnak nem elengedhetetlen az UVB izzó. Viszont valamilyen fűtőalkalmatosság muszáj. A terrárium egyik felébe, hogy a másik fele hűvösebb legyen, és tudja a testhőmérsékletét szabályozni azzal, hogy hova megy. A legjobb az egyik felére egy fűtőlap KÍVÜLRŐL a terrárium aljára ragasztva, és ez fölött egy melegítőlámpa, ami csak nappal megy. Fűtőlap éjjel-nappal menjen.

Egy kifejlett királypitonnak a 30 cm-es medence az semmi. Nem lehet megfelelő méretet kapni nekik. Én az enyémnek macskaalom-tálcát tettem be, ebben kényelmesen bele tud feküdni, ha akar. Kb. a fele rajta van a fűtőlapon, mert a hideg vizet utálja, és így a páratartalmat is jobban növeli. 13 éve van meg ez a királypitonom, szóval a felállás hosszú távon is működőképes.

2020. aug. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznos volt ez a válasz.

Esetleg leírnád mekkora terráriumba tartod? Mert én 100×50×50 cm est vettem.

2020. aug. 13. 14:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát az nagyon a legalja, amiben tartani lehet, de mire megnő, valszeg ki fogja nőni.

Nekem 140x60x60-ban van, de szeretnék neki egy nagyobbat. Nem egy giliszta nagyságú, mire megnő.

Macskaalom tálcát meg a legolcsóbb sima műanyagot vettem. Szép neonzöld :) volt egy fehér pereme, de azt eldobtam, nem kell.

2020. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Maximum 120×50×50 est tudnék neki venni, mindenhol azt irjak ez elég
2020. aug. 13. 16:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, nem azt mondom, hogy ebben el fog pusztulni.

Csak gondolj bele, lehet simán 150 cm kifejletten, főleg, ha nőstény. Ki sem fog tudni nyújtózni rendesen egy ekkora helyen. Illetve a másik, hogy ők eredeti élőhelyükön rengeteget tartózkodni a fakorona szinten. Vagyis, nagyon szeretnek felfele mászni. Én, ha tehetném, ugyanilyen alapterületű (140x60), de legalább másfél méter magas terráriumban tartanám, mászóágakkal berendezve, ott sokkal jobban érezné magát.

Nem azt mondom, hogy nem lehet kisebb helyen életben tartani. Csak az állattartásban mindig arra kell törekedni, hogy a lehető legjobban tartsuk, ne pedig életben tartsuk.

2020. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze, szivem szerint en is igy tartanam, de nem sajat keresetbol veszem a kigyót.
2020. aug. 13. 16:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor azt javaslom, hogy már most kezdj el gyűjteni (zsebpénz, ajándék pénz, diákmunka stb), mert egy pár évig jó lesz neki ez a terrárium. Ha teszel félre pénzt, akkor mondjuk mikor a 100-110 centit eléri, akkor akár méretre is csináltathatsz neki egy újat. Addig simán összeraksz annyit. Eladod ezt a mostanit (ha vigyázol rá, hogy ne legyen karcos az üveg, simán el tudod normális áron adni), hozzáteszed a pénzt, és veszel/csináltatsz egy olyat, ami tényleg nagyon jó neki. Ha csak havi 1000 forintot félreteszel, olyan terráriumot veszel majd, amilyet csak akarsz.
2020. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben
2020. aug. 13. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!