Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülű ékszerteknős, rossz...

Sárgafülű ékszerteknős, rossz tartási körülmények...?

Figyelt kérdés

9 évesen kaptam egy sárgafülű ékszerteknőst, apukámtól szülinapomra.

Most 16 vagyok, nem rég lett internetünk és utána olvastam a tartásának.

Elszörnyűlködtem...

Mi egy 8 literes akváriumba tartsuk a tekinket, félig felvan töltve vízzel és van benne egy kő.

A teknős 8-10 cm.

Egy sima íróasztali lámpa van a kő fölött.

Utána olvastam hogy akva-terrárium kell, mekkora stb.

A táplálkozását is megnéztem mi "teknős menüt" adunk neki, de olvastam hogy ez nem jó.

A probléma az hogy nekem nincs pénzem megfelelő körülményeket biztosítani neki.

Anya nem engedi eladni sem.

Mit tegyek?



#teknősbéka #Kis akvárium
2020. szept. 30. 20:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Az evolúció nem úgy működik, hogy az állat majd "megszokja".

Guantanamon is élnek emberek, kenyéren meg vízen évtizedekig, az is "megszokják" ugye?

Ez szimpla kínzás.

Ha ennyire anyád határozza meg , hogy mennyire legyél állatkínzó, akkor annyit tudsz tenni, hogy tanulsz ebből az egész történetből.

Legközelebb bármilyen élőlényt veszel magadhoz, ne a semmiből találd ki, hogy mi jó neki, mert ez a fantáziálgatás (pl aranyhal gömbakváriumban) többnyire baromi messze áll az igazságtól.

Járj utána a tartandó élőlény (legyen az növény, állat) természetes élőhelyének, étrendjének, és azt próbáld leutánozni. Ha erre nincs lehetőséged, ne láncold magad mellé, az minden szempontból elítélendő.

Hogy édesanyádat hogy tudod meggyőzni, abban nem tudok tanácsot adni.

De ő még abba nőtt bele, hogy egy ilyen teknősnek elég egy 8 literes aksi, a kutyát meg láncon kell tartani, és nem kell sétáltatni, mert ott a kert.

Nem ismertettek vele meg más alternatívát, és az elképzelt világát hiszi a valóságnak, és a helyes útnak. Nem biztos, hogy fogsz vele tudni kezdeni valamit.

Tanulj belőle. Ha gyereked lesz, és valamit másképp mond, mint azt te jónak gondolod, ne zárd ki az ő verzióját, csak azért, mert ellent mond a tiédnek.

2020. szept. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, azt leszögezném hogy én 9 évesen nem szerettem volna állatot meglepetés volt, ahogyan pár éve egy hörcsög egy 20 vagy 30 cm es ketrecben.

Én ha felnőtt leszek biztosan nem így fogom tartani.

2020. szept. 30. 20:47
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

1-es, GRATULÁLOK!! Inkább ne adj tanácsokat ilyen témában.

El tudom képzelni szegény állat milyen jól érezheti magát 33 éve és 50centis akváriumban. Természetesen egy kutyát is lehet tartani egy méter x méteres kennelbe évekig, és lehet, hogy őt se fogja állatorvos látogatni, de hogy nem lesz boldog az biztos.


Azért írnak össze "annyi marhaságot", hogy az emberek megpróbálják a fogságban tartott teknősöknek a lehető legoptimálisabb tartási körülményeket biztosítani.

De amúgy ha már felhozod a természetben élő teknősöket.. akkor benned nem merül fel, hogy vajon csirkermellet mennyiszer esznek természetben, vagy, hogy vajon 50 centin töltik e életük nagy részét.


A megfelelő táplálék számukra : HAL, VÍZICSIGÁK, VÍZINÖVÉNYEK stb.

!!!


Azt mondod, hogy a teknősötök 30 centis, az akvárium meg 50, ami annyit jelent, hogy annak a szerencsétlennek még arra sincs esélye, hogy normálisan megforduljon, nem hogy ússzon vagy mozogjon..


Borzasztóan dühítő, hogy 33 éve így él az a teknős, és szerinted jól van. Gondolom ezt onnan tudod, hogy még sosem mondta, hogy nem boldog, és mivel egy VÍZI teknős, ezért legalább úszni szeretne, ha már rendes kaját nem kap.


Azzal azért remélem tisztában vagy, hogy gerinces állatot ekkora helyen törvényileg nem tarthatnál, mert állatkínzásnak minősül.


Ostoba vagy, és még tanácsot is akarsz adni. Inkább ne is írtál volna semmit..


Kérdező!!

Én szívesen segítek amiben tudok, írj nyugodtan. Nagyon nagyon büszke lehetsz magadra, hogy te képes vagy belátni azt, hogy nem biztos, hogy megfelelően tartjátok a teknősötöket.

2020. szept. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértésnek szánom, de amúgy alapból jó nagy bunkóság élő állatot ajándékozni.

Ezzel csak kéretlen felelősséggel, és anyagi kiadással terhelsz egy olyan embert, akit az egész teljesen felkészületlenül ér.

Egy állat gondozását vállalni, az elkötelezettséggel jár, enyhén szólva is átgondolatlan dolog ráerőltetni ezt valakire.


Abba bele se megyek, hogy az állattal szemben mennyire nem fair. Ő az, aki aztán végképp nem tehet semmiről, abszolút semmi befolyása nincs a saját életére, viszont az egésze ő szívja meg... nem kicsit!


Ezer éve mondom, nem azt kéne tanítani az iskolában, hányadik Lajos mikor fingta el magát, meg hány csille bauxitot termel évente Chile.

Az állattartást, meg alapvetően az ehhez való egészséges hozzáállást kéne megtanítani.

Mert ez az egész társadalmunkból hiányzik, általánosan! A teljes felnövekvő generációnak kéne kinyitni a szemét, és rádöbbenteni a hiányosságoknak a mértékére!

2020. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az elsőnek köszönöm a válaszát, viszont tényleg hülyeséget ír.

A 4.esnek is köszönöm de a legnagyobb segítség ha valahogy sikerul meggyozni a szuleimet.

2020. szept. 30. 21:01
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt a kérdést meg család kategóriába kéne kiírnod, hátha van ott egy nálunk okosabb ember. Én legalábbis inkább csak állatok terén tudok segíteni.

De emlékszem, apám ugyanilyen volt, ha a te szüleid is olyan "szemellenzősek" , és minden is jobban tudnak, akkor nagy meccsre készülj!

Apám már öreg ember volt, mire belátta, hogy nem föltétlenül úgy működik a világ, ahogy ő elképzelte.

2020. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


Nem tudom a szüleid mennyire meggyőzhetőek, úgy hogy ezzel kapcsolatban nehéz "okosat" mondani.


Nálunk - bármilyen témával kapcsolatban - az vált be, hogy megpróbáltam ész érvekkel elmagyarázni, és alátámasztani, hogy én miért nem értek velük egyet. Próbálj meg nyugodtan, ész érvekkel hatni rá /rájuk, hát ha belátják. És ne add fel hamar,remélhetőleg ők is belátják, hogy nagyon nem jó úgy ahogy gondolják.

2020. szept. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
93%

Én bírom az ilyeneket mint az 1-es, tehát ez a “nincs neki lámpája mert olyanja a természetben sincsen meg amúgy is éjszaka sötét van (mondjuk a lámpa amúgy sem éjszakára kell s nem is asztali lámpáról van szó) de adunk neki csirkehúst meg hagytam neki majdnem 20 centit megfordulni mert ezek a természetes dolgok”. Aztán még ő mondja ,hogy sok hülyeséget írnak a neten. Igen, van olyan is bőven ezt aláírom de ez a csirkemelles szűk helyes dolog is odatartozik.

Azt is tegyük hozza ,hogy a teknősök szívós jószágok, évtizedeket kihúznak rossz körülmények között. Pont pár napja láttam egy esetet ahol egy idős hölgy kórházba került majd lefoglalták az állatait (a szomszédok jelezték ,hogy van egy veszélyes teknős akihez senki nem mer nyúlni). Egy aligátorteknős volt, már vagy 40 éves. Borzalmasan nézett ki, konkrétan kihízott a páncéljából ami amúgy is deformált volt. Simán műanyag edényekben/ lavorokban tartotta pár centis vízben. Csak az edények időnként cserélődtek. Voltak még ékszerteknősei és tengeri malacai hasonlóan tartva. A hölgy valószínüleg feketén szerezte a tekit, az meg csak nőtt az évek alatt.

Szóval nem, az ,hogy 33 éve életben van a vörösfülű (“vörös”, nem “piros”, de ez már csak szőrszálazás) ékszerteknősöd az még nem azt jelenti ,hogy jól csinálod. Kutyából is van ami 15-20 évet él láncon, moslékkal etetve mégsem ez a megfelelő neki.

2020. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Azzal indokolják hogy nekik nincsen 30ezer Ft-juk nagy akváriumra meg drága szűrőkre, fűtésre.
2020. szept. 30. 22:00
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha nincs rá pénz egyszerre akkor vegyétek meg egyesével azt ami kell.Eddig el volt így most már tudod, hogy így nem jó neki úgyhogy kezd el szépen egyesével felturbózni a lakóhelyét, ha annyira nem akarják oda adni.Úgyse tudsz makacs emberekkel mit kezdeni.


Először - szerintem - mivel jön a hideg fűtőt vagy UV lámpát kellene beszerezni. Mondhatni a helyet már meg szokhatta,legalább meleg legyen ameddig nem tudsz nagyobb helyet csinálni neki.


Később ráérsz egyesével mindent. Havonta mondjuk 1 dologra kiszorítotok.


Akár használtan,egy terrárium azért nem olyan drága. Nincs is szükség a legcsicsásabbra, sima egyszerű teknősnek való terrárium kell.

Az étele nem olyan drága, ha az sem volt megfelelő nézz utána neten hogyan kell etetni és gazdálkodj a pénzeddel úgy, hogy neki is jusson rendes étel, de te se sokalld az árát.


Mindent meg lehet oldani, nem is kell azonnal. Valahol a szülőket is meg lehet érteni 8 évig úgy tudták jó úgy a teknősnek, kaptál netet és rohansz oda, hogy kínozzátok a teknőst és kell neki ez 30 ezer az 20 ezee, amaz 15.

Persze,hogy elsőre blokkolnak, senki nem szereti hallani, hogy eddig mit csinált rosszul és miért főleg a saját gyerekétől.

Magyarázd el nekik, hogy mi miért lenne fontos :)

2020. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!